Osteopatia pediatryczna

Nasze zabiegi

Osteopatia pediatryczna to szczególna część osteopatii, wymagająca dużo zaangażowania oraz szczególnego podejścia do Pacjenta. Bardzo ważnym elementem terapii jest zaufanie małego Pacjenta, dlatego stosowane tutaj techniki są wyjątkowo delikatne i dokładne. Osteopatia pediatryczna oferuje wachlarz metod pozwalających na równoważenie wszelkiego rodzaju dysfunkcji i napięć w ciele Pacjenta, dotyczących układu szkieletowego, mięśniowego, nerwowego, krwionośnego, czy pokarmowego. Przyczyn tego rodzaju problemów może być wiele, zaczynając od zaburzeń w okresie ciąży, następnie samego porodu, a także połogu i dalszego życia małego Pacjenta.

W jakich przypadkach należy zgłosić się do osteopaty ze swoim dzieckiem?
kolki
zaparcia
refluks
dysplazja stawu biodrowego
uszkodzenia splotu ramiennego
zaburzenia ssania i połykania
kręcz szyi
wzmożone napięcie
asymetrie tułowia
ograniczenie ruchomości kręgosłupa i stawów
niedrożność kanalika łzowego
nadpobudliwość
rozchwianie emocjonalne
problemy z osiąganiem kamieni milowych

Jak przygotować się na wizytę?
Skuteczna terapia osteopatyczna wymaga celnie postawionej diagnozy, która z kolei zależy od prawidłowo i dokładnie przeprowadzonego wywiadu z Rodzicami. Bardzo istotną rolę gra tutaj cały okres ciąży oraz przebieg porodu. Warto zabrać ze sobą całą dokumentację medyczną Pacjenta, ponieważ może ona pomóc w rozpoznaniu problemu.

Prowadzący

Karol Piotrowski
Karol Piotrowski Osteopata
pierwszy wolny termin: 20.04.2021 o godz. 08:46 Umów wizytę u tego specjalisty

Pacjenci o Nas

 • Karol wielokrotnie ratował mi plecy po kontuzjach jakie się nabawiłem. Gdy pracuje nad tobą od razu widać, co to znaczy specjalista przy pracy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonego fachowca z rozległa widzą to jest to bez wątpienia Karol.

  Paweł Janiga pacjent
 • Firma zdecydowanie godna polecenia. Fachowcy z doskonałym podejściem do pacjenta. "Okuci" wiedzą i doświadczeniem co doskonale widać w ich pracy. Korzystałem w związku z rwą kulszową i jestem bardzo zadowolony.

  Mirek Szmyla pacjent
 • Jestem pod Wielkim wrażeniem wiedzy i umiejętności Kasi Rymarz po masażu wychodzę bez bólu, zrelaksowana, rozluźniona. Pełen procesjonalizm, Miła atmosfera, Polecam na 100%

  Małgorzata Stanek pacjentka
 • Ogromne dzięki dla Filipa Skowrona za jakże potrzebnie bolesne, serwisowanie ;) świetna atmosfera I swietna robota! psycholog I fizjoterapeuta w jednym! Goraco polecam.

  Zuza Czopik pacjentka
 • Powiem tak, sprawa początkowo wydawała się beznadziejna, sama nie wiedziałam czego się spodziewać-ale Pan Karol to cudotwórca! Swoją wiedzą, umiejętnościami i fantastycznym podejściem do człowieka a przy okazji zawsze z serdecznym uśmiechem bardzo mocno do mnie przemówił. Niesamowite jest to, jak zaledwie kilka wizyt może odmienić stan psychiczny jak i fizyczny. Jeszcze raz bardzo dziękuje! Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Polecam każdemu!

  Dominika Ważna pacjentka