NOWOŚĆNowy zabieg Osteopatia dla zwierzątSprawdź

Diagnoza Neurologopedyczna w Krakowie

Nasze zabiegi

Diagnoza neurologopedyczna jest kompleksowym procesem trwającym zwykle około 1.5 godziny. W skład tego procesu wchodzą różnorodne etapy, mające na celu dokładne zrozumienie i ocenę stanu dziecka oraz określenie odpowiednich działań terapeutycznych. Pierwszym krokiem jest wywiad diagnostyczny z rodzicami lub opiekunami. W trakcie tej rozmowy terapeuta zdobywa ważne informacje na temat historii rozwoju dziecka, wcześniejszych osiągnięć i ewentualnych trudności, z jakimi się boryka. To pozwala na ugruntowanie obrazu sytuacji oraz ustalenie celów diagnostycznych. Kolejnym etapem jest analiza i obserwacje dziecka. Terapeuta dokładnie przygląda się zachowaniu, reakcjom i komunikacji dziecka, analizując jego zdolności komunikacyjne, motoryczne i sensoryczne. To pozwala na wyciągnięcie wniosków dotyczących ewentualnych deficytów i obszarów wymagających wsparcia. W trakcie diagnozy sprawdzane są także umiejętności funkcjonalne i sensoryczne dziecka. Terapeuta przeprowadza różnorodne testy i ćwiczenia, aby ocenić zdolności mowy, języka, motoryki oralnej i innych aspektów rozwoju. Na podstawie zebranych informacji i wyników badań, terapeuta ustala zalecenia i plan odziaływań terapeutycznych. Ten spersonalizowany plan uwzględnia specyficzne potrzeby i cele dziecka, określając odpowiednie metody terapii neurologopedycznej. Diagnoza neurologopedyczna ma na celu zapewnienie wszechstronnego i indywidualnego podejścia do dziecka, umożliwiając skuteczną terapię i wsparcie w zakresie rozwoju komunikacji i zdolności funkcjonalnych. Poprzez kompleksową analizę i precyzyjne ustalenie planu terapeutycznego, dąży się do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów i poprawy jakości życia dziecka.

Prowadzący

Edyta Szczurek
Edyta Szczurek Neurologopeda
Ikona długość zabiegu 90 min / Ikona portfel 230zł
pierwszy wolny termin: 14.06.2024 o godz. 17:42 Umów wizytę u tego specjalisty

Pacjenci o Nas

 • Karol wielokrotnie ratował mi plecy po kontuzjach jakie się nabawiłem. Gdy pracuje nad tobą od razu widać, co to znaczy specjalista przy pracy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonego fachowca z rozległa widzą to jest to bez wątpienia Karol.

  Paweł Janiga pacjent
 • Firma zdecydowanie godna polecenia. Fachowcy z doskonałym podejściem do pacjenta. "Okuci" wiedzą i doświadczeniem co doskonale widać w ich pracy. Korzystałem w związku z rwą kulszową i jestem bardzo zadowolony.

  Mirek Szmyla pacjent
 • Jestem pod Wielkim wrażeniem wiedzy i umiejętności Kasi Rymarz po masażu wychodzę bez bólu, zrelaksowana, rozluźniona. Pełen procesjonalizm, Miła atmosfera, Polecam na 100%

  Małgorzata Stanek pacjentka
 • Ogromne dzięki dla Filipa Skowrona za jakże potrzebnie bolesne, serwisowanie ;) świetna atmosfera I swietna robota! psycholog I fizjoterapeuta w jednym! Goraco polecam.

  Zuza Czopik pacjentka
 • Powiem tak, sprawa początkowo wydawała się beznadziejna, sama nie wiedziałam czego się spodziewać-ale Pan Karol to cudotwórca! Swoją wiedzą, umiejętnościami i fantastycznym podejściem do człowieka a przy okazji zawsze z serdecznym uśmiechem bardzo mocno do mnie przemówił. Niesamowite jest to, jak zaledwie kilka wizyt może odmienić stan psychiczny jak i fizyczny. Jeszcze raz bardzo dziękuje! Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Polecam każdemu!

  Dominika Ważna pacjentka