NOWOŚĆNowy zabieg Osteopatia dla zwierzątSprawdź

Ortopedia konsultacja w Krakowie

Nasze zabiegi

Głowa uniesiona, łopatki ściągnięte, lekko wciągnięty brzuch, napięte pośladki, prawidłowe ustawienie kolan i stóp taka powinna być nasza postawa. Tymczasem garbi się aż 80% Polaków, nie można do końca ustalić z jakiego powodu, w pozostałych przypadkach winę ponoszą zmiany kostne, zaburzenia napięcia mięśni.

Czym jest ortopedia?

Ortopedia to dział medycyny zajmujący się rozpoznawaniem i leczeniem wad wrodzonych i nabytych narządu ruchu oraz urazów układu kostno-stawowo-mięśniowego. Obejmuje również zapobieganie wystąpieniu patologii tego układu. Leczenie objawów skutkuje tylko na pewien czas, leczenie przyczyny i przywrócenie stanu naturalnej równowagi jest jedyną drogą całkowitego wyleczenia, oraz zapobieganie trwałemu kalectwu. Wymaga to współpracy z pacjentem jego rodziną i innymi specjalistami w zakresie fizjoterapii. Leczenie chorób ortopedycznych zawsze musi być kompleksowe i poza zabiegiem operacyjnym wymaga długotrwałego oraz systematycznego usprawniania. Uzupełnieniem jest zaopatrzenie ortopedyczne, czyli odpowiednio i indywidualnie dobrany sprzęt ortopedyczny.

Każdy pacjent ma zapewnione prawo do pełnej informacji na temat swojego stanu zdrowia, a także o rozpoznaniu, możliwych metodach diagnostycznych, leczniczych, dających się przewidzieć następstwach i ich zastosowania lub zaniechania, wynikach leczenia oraz rokowaniu na przyszłość. Jest informowany o każdym zabiegu i zapisanym leku, na czym polega działanie, czy ma działanie uboczne, czy jest zamiennik. Informacja, której udziela lekarz ortopeda, jest zrozumiała dla pacjenta i jego najbliższych. W stosunku do pacjentów poniżej 16. Roku życia lekarz udziela informacji w takim zakresie, jakim jest to potrzebne, by trafnie postawić diagnozę i rozpocząć terapię. Podczas wywiadu ortopeda bez pośpiechu zbiera często poufne informacje dotyczące pacjenta oraz jego rodziny, w celu postawienia jak najlepszej diagnozy. Zapewniony obowiązek poufności dotyczy nie tylko stanu zdrowia, leczenia, ale i dokumentacji medycznej.

Dlaczego warto mieć swojego lekarza ortopedę i czym się zajmuje?

Warto poświecić trochę czasu, by znaleźć lekarza, którego kompetencje i podejście do pacjentów będą spełniały nasze oczekiwania, któremu z poczuciem bezpieczeństwa powierzymy własne zdrowie. Możemy w ogóle nie czekać w kolejce, tylko pójść do specjalisty na umówioną wizytę. Ortopeda odpowie na nasze pytania bez zniecierpliwienia, wytłumaczy, dlaczego zaleca taką, a nie inną terapię i jakich spodziewa się efektów. To znak, że trafiliśmy we właściwe ręce. Medycyna nie wymyśliła dotąd nic lepszego, od profilaktyki. Lekarz prowadzący nas przez wiele miesięcy, a nawet lat najlepiej będzie wiedział, przed czym nas przestrzec podczas uprawiania sportu i ćwiczeń fizycznych.

Chirurg Ortopeda Kraków zajmuje się leczeniem:
 • Skoliozy - To grupa schorzeń, w których kręgosłup przyjmuje nieprawidłowe ustawienie np. nierówna długość nóg
 • Po urazach i wypadkach podczas uprawiania różnych dyscyplin sportowych czego efektem będzie np. złamanie, zwichnięcie, skręcenie kończyn, stawów, wiązadeł i ścięgien.
 • Osteoporozy – odwapnienie, przez wiele lat nie daje objawów, dlatego nazywamy ją „cichą złodziejką kości”. Często jej pierwszym sygnałem jest zła-manie podczas niegroźnego z pozoru upadku.
 • Choroby zwyrodnieniowe stawów są skutkiem ścierania się chrząstki pokrywającej kości stawów. Zaatakowane stawy kolanowe, biodrowe, dłonie, stopy.
 • Onkologicznych, u których zmiany nowotworowe dotyczą układu kostno-stawowo-mięśniowego;
 • ze zmianami przeciążeniowymi, np. łokciem tenisisty czy łokciem golfisty.
 • Z wadami wrodzonymi i nabytymi kończyn.

Przy bardziej zaawansowanych wadach ortopeda Kraków może zlecić badanie przedmiotowe; zdjęcie RTG, tomografia komputerowa, badanie USG lub rezonans magnetyczny. Badania pozwalają dokładnie określić, ustalić rodzaj wady i jej ciężkość oraz dobrać najwłaściwszą metodę leczenia. Przy najczęściej spotykanych niedomaganiach zaleca się stałą kontrolę, ćwiczenia wzmacniające, mięśnie i przestrzeganie zaleceń dotyczących utrzymywania prawidłowej postawy całego ciała.

Prowadzący

Pacjenci o Nas

 • Karol wielokrotnie ratował mi plecy po kontuzjach jakie się nabawiłem. Gdy pracuje nad tobą od razu widać, co to znaczy specjalista przy pracy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonego fachowca z rozległa widzą to jest to bez wątpienia Karol.

  Paweł Janiga pacjent
 • Firma zdecydowanie godna polecenia. Fachowcy z doskonałym podejściem do pacjenta. "Okuci" wiedzą i doświadczeniem co doskonale widać w ich pracy. Korzystałem w związku z rwą kulszową i jestem bardzo zadowolony.

  Mirek Szmyla pacjent
 • Jestem pod Wielkim wrażeniem wiedzy i umiejętności Kasi Rymarz po masażu wychodzę bez bólu, zrelaksowana, rozluźniona. Pełen procesjonalizm, Miła atmosfera, Polecam na 100%

  Małgorzata Stanek pacjentka
 • Ogromne dzięki dla Filipa Skowrona za jakże potrzebnie bolesne, serwisowanie ;) świetna atmosfera I swietna robota! psycholog I fizjoterapeuta w jednym! Goraco polecam.

  Zuza Czopik pacjentka
 • Powiem tak, sprawa początkowo wydawała się beznadziejna, sama nie wiedziałam czego się spodziewać-ale Pan Karol to cudotwórca! Swoją wiedzą, umiejętnościami i fantastycznym podejściem do człowieka a przy okazji zawsze z serdecznym uśmiechem bardzo mocno do mnie przemówił. Niesamowite jest to, jak zaledwie kilka wizyt może odmienić stan psychiczny jak i fizyczny. Jeszcze raz bardzo dziękuje! Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Polecam każdemu!

  Dominika Ważna pacjentka