NOWOŚĆNowy zabieg Osteopatia dla zwierzątSprawdź

Fizykoterapia w Krakowie

Nasze zabiegi
W celu umówienia wizyty prosimy o kontakt telefoniczny.

W Osteomedic oferujemy zabiegi z zakresu laseroterapii, elektroterapii oraz terapii ultradźwiękowej. Ceniąc sobie indywidualne podejście do Pacjenta, każdy przypadek rozważamy osobno — planując serię zabiegów bierzemy pod uwagę wszystkie znane nam informacje o Pacjencie, obliczamy odpowiednie dla niego dawki i skrupulatnie dobieramy pozostałe parametry tak, by efekt końcowy był możliwie najbardziej zadawalający.
Laseroterapia: Laseroterapia polega na stymulacji procesów leczniczych organizmu za pomocą promieniowania laserowego. Głównym jej celem jest przede wszystkim poprawa ukrwienia i odżywienia tkanek oraz efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny . Człowiek nie odczuwa działania lasera na skórze, ponieważ nie posiada odpowiednich receptorów. Nasz laser posiada dwa rodzaje sond zabiegowych: punktową, przeznaczoną do małych powierzchni (np. w stanach pourazowych stawów obwodowych), oraz skaner - do powierzchni większych (np. w zespołach bólowych kręgosłupa). Laseroterapia znajduje swoje zastosowanie w: przewlekłych stanach zapalnych stawów, zespole bolesnego barku, zespole cieśni nadgarstka, urazach stawów zmianach zwyrodnieniowych stawów obwodowych i kręgosłupa RZS, ZZSK, nerwobólach, a także w usuwaniu trudno gojących się ran, blizn, zmarszczek, cellulitu i rozstępów. Elektroterapia: Elektroterapia jest jedną z metod fizykoterapii, w której wykorzystuje się prąd stały oraz prądy impulsowe w celu zmniejszania bólu w danej okolicy. Najprostszą formą prądu elektrycznego jest prąd stały, który wywołuje miejscowe działanie przeciwbólowe. Przepływowi prądu stałego przez tkanki towarzyszą zjawiska podwyższające próg pobudliwości nerwów, zmniejszające ich przewodnictwo oraz zwiększające ukrwienie stymulowanej prądem okolicy. Stanowi to podstawę do zastosowania prądu stałego w leczeniu zespołów bólowych. W ramach elektroterapii w Osteomedic wykorzystujemy między innymi: prąd impulsowy TENS, prąd Kotza, prąd interferencyjny, diadynamik, galwanizację, mikroprądy. Każdy z powyższych znajduje swoje zastosowanie w różnych dolegliwościach, jednak wspólnym mianownikiem dla nich wszystkich jest szybkie działanie przeciwbólowe. Elektroterapia sprawdzi się między innymi u osób: z zespołami bólowymi w zmianach zwyrodnieniowych, z dyskopatią, z rwą kulszową, z zanikami mięśniowymi, z zaburzeniami krążenia, z obrzękami, po urazach narządu ruchu, chcących pozbyć się tkanki tłuszczowej i/lub cellulitu. Terapia ultradźwiękowa: Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwościach niesłyszalnych dla człowieka. W naturze ultradźwięki o małych częstotliwościach są emitowane i odbierane przez wiele zwierząt (m.in. nietoperze i delfiny). Skutki leczenia wytwarzane przez ultradźwięki: poprawa ukrwienia, zmniejszenie napięcia mięśni, działanie przeciwbólowe, redukcja procesów zapalnych, zwiększenie przewodnictwa nerwowego, przyspieszenie gojenia się tkanek miękkich. Ultradźwięki znajdują swoje zastosowanie w: zespołach bólowych w przebiegu choroby zwyrodnieniowej, rwie kulszowej, zespole bolesnego barku, bólach fantomowych, zmniejszeniu napięcia mięśni, szczękościsku. Ultradźwięki mogą być stosowane również w leczeniu ran, ponieważ obudzają regenerację tkanek.

Prowadzący

Patients about us

 • Karol wielokrotnie ratował mi plecy po kontuzjach jakie się nabawiłem. Gdy pracuje nad tobą od razu widać, co to znaczy specjalista przy pracy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonego fachowca z rozległa widzą to jest to bez wątpienia Karol.

  Paweł Janiga pacjent
 • Firma zdecydowanie godna polecenia. Fachowcy z doskonałym podejściem do pacjenta. "Okuci" wiedzą i doświadczeniem co doskonale widać w ich pracy. Korzystałem w związku z rwą kulszową i jestem bardzo zadowolony.

  Mirek Szmyla pacjent
 • Jestem pod Wielkim wrażeniem wiedzy i umiejętności Kasi Rymarz po masażu wychodzę bez bólu, zrelaksowana, rozluźniona. Pełen procesjonalizm, Miła atmosfera, Polecam na 100%

  Małgorzata Stanek pacjentka
 • Ogromne dzięki dla Filipa Skowrona za jakże potrzebnie bolesne, serwisowanie ;) świetna atmosfera I swietna robota! psycholog I fizjoterapeuta w jednym! Goraco polecam.

  Zuza Czopik pacjentka
 • Powiem tak, sprawa początkowo wydawała się beznadziejna, sama nie wiedziałam czego się spodziewać-ale Pan Karol to cudotwórca! Swoją wiedzą, umiejętnościami i fantastycznym podejściem do człowieka a przy okazji zawsze z serdecznym uśmiechem bardzo mocno do mnie przemówił. Niesamowite jest to, jak zaledwie kilka wizyt może odmienić stan psychiczny jak i fizyczny. Jeszcze raz bardzo dziękuje! Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Polecam każdemu!

  Dominika Ważna pacjentka