NOWOŚĆNowy zabieg Osteopatia dla zwierzątSprawdź

Fizjoterapia stomatologiczna w Krakowie

Nasze zabiegi

Rehabilitacja stomatologiczna jest kompleksową terapią, dążącą do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania stawów skroniowo-żuchwowych, mięśni tej okolicy, a także powiązanych z nimi narządów jamy ustnej, twarzoczaszki.

Czemu jest istotna? Sprawne działanie tych elementów pozwala na mówienie, gryzienie, żucie, połykanie czy oddychanie. Zaburzenia w obrębie czaszki będą więc utrudniać te tak ważne dla codziennego funkcjonowania czynności. Poza tym stawy skroniowo-żuchwowe są szczególnie narażone na dysfunkcje- są to jedne z najczęściej używanych stawów. Silnie działa na nie stres- często stanowi przyczynę zaburzeń tego obszaru. Stres powoduje m.in. zgrzytanie zębami, długotrwałe napięcie mięśni czy zaciskanie zębów. W obecnie funkcjonującym modelu życia stresu nie brakuje, a więc i problemy tej okolicy są coraz częściej spotykane.

Rehabilitacja stomatologiczna jest prowadzona przy współpracy specjalistów: stomatologa, ortodonty, fizjoterapeuty i protetyka.

Kiedy zgłosić się do fizjoterapeuty zajmującego się terapią okolicy żuchwy? Gdy pojawiają się:

 • trzaski i przeskakiwanie w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych
 • problemy z połykaniem, żuciem, ziewaniem, otwieraniem i zamykaniem ust
 • szumy w uszach lub ich przytykanie
 • wady zgryzu
 • stany po operacjach w obrębie aparatu żucia
 • ból zębów, żuchwy, szczęki, jamy ustnej, twarzy lub głowy
 • odsłanianie się szyjek zębowych, pęknięcia szkliwa lub starcie zębów
 • po zdjęciu aparatu ortodontycznego

Często terapii poddawane są również stawy w kręgosłupie i miednicy- wszystko wiążę się ze sobą- niech Cię to nie zaskoczy!

Prowadzący

Filip Skowron
Filip Skowron Fizjoterapeuta/Osteopata
Ikona długość zabiegu 45 min / Ikona portfel 160zł
pierwszy wolny termin: 03.06.2024 o godz. 17:10 Umów wizytę u tego specjalisty

Pacjenci o Nas

 • Karol wielokrotnie ratował mi plecy po kontuzjach jakie się nabawiłem. Gdy pracuje nad tobą od razu widać, co to znaczy specjalista przy pracy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonego fachowca z rozległa widzą to jest to bez wątpienia Karol.

  Paweł Janiga pacjent
 • Firma zdecydowanie godna polecenia. Fachowcy z doskonałym podejściem do pacjenta. "Okuci" wiedzą i doświadczeniem co doskonale widać w ich pracy. Korzystałem w związku z rwą kulszową i jestem bardzo zadowolony.

  Mirek Szmyla pacjent
 • Jestem pod Wielkim wrażeniem wiedzy i umiejętności Kasi Rymarz po masażu wychodzę bez bólu, zrelaksowana, rozluźniona. Pełen procesjonalizm, Miła atmosfera, Polecam na 100%

  Małgorzata Stanek pacjentka
 • Ogromne dzięki dla Filipa Skowrona za jakże potrzebnie bolesne, serwisowanie ;) świetna atmosfera I swietna robota! psycholog I fizjoterapeuta w jednym! Goraco polecam.

  Zuza Czopik pacjentka
 • Powiem tak, sprawa początkowo wydawała się beznadziejna, sama nie wiedziałam czego się spodziewać-ale Pan Karol to cudotwórca! Swoją wiedzą, umiejętnościami i fantastycznym podejściem do człowieka a przy okazji zawsze z serdecznym uśmiechem bardzo mocno do mnie przemówił. Niesamowite jest to, jak zaledwie kilka wizyt może odmienić stan psychiczny jak i fizyczny. Jeszcze raz bardzo dziękuje! Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Polecam każdemu!

  Dominika Ważna pacjentka