NOWOŚĆNowy zabieg Fizjoterapia stomatologicznaSprawdź

Fizjoterapia uroginekologiczna w Krakowie

Nasze zabiegi

Fizjoterapia uroginekologiczna to terapia skupiająca się na zaburzeniach w obrębie narządów miednicy mniejszej. Poprzez pracę manualną, pracę z oddechem oraz ćwiczenia uczy się zwiększania świadomości własnego ciała, poprawnego rozluźniania oraz napinania mięśni dna miednicy.

Głównymi problemami z jakimi radzi sobie fizjoterapia uroginekologiczna to przede wszystkim:

 • leczenie endometriozy,
 • bolesnego miesiączkowania,
 • profilaktyka oraz leczenie nietrzymania moczu,
 • profilaktyką i leczeniem zaburzeń statyki narządu rodnego (takich jakich wypadanie macicy lub obniżenie ścian pochwy),
 • leczeniem zespołów bólowych miednicy mniejszej,
 • leczeniem i profilaktyką bolesnego współżycia,
 • przygotowaniem do porodu oraz pracą poporodową,
 • przygotowaniem pacjentek do operacji ginekologicznych i opieka pooperacyjna,
 • fizjoterapią rozejścia mięśni prostych brzucha.

Jak przygotować się do wizyty?

Fizjoterapeuta będzie zadawał pytania dotyczące dolegliwości ze strony dna miednicy (ból podczas stosunku, uczucie pełności w pochwie), jeśli problemem jest gubienie moczu lub gazu/stolca to zapyta o to jakie to są objętości i w jakiej sytuacji. Możliwe ze potrzebne będzie wypełnienie dzienniczka mikcji lub zastanowienie się nad swoimi nawykami toaletowymi (jak często oddajesz mocz i stolec, czy wymaga to włożenia wysiłku?).

Pojawią się pytania o blizny (czy blizna ciągnie lub boli i jeśli tak to w jakich sytuacjach). Warto przygotować się na pytania dotyczące menstruacji (ile trwa dni, czy jest bolesna, jaki jest rodzaj krwi). Fizjoterapeuta może chcieć przeprowadzić badanie per vaginam (przez pochwę) lub per rectum (przez odbyt), wykona badanie okolic brzucha i ocenę całego ciała.

Prowadzący

Jagoda Potoczek
Jagoda Potoczek Fizjoterapeutka
Ikona długość zabiegu 45 min / Ikona portfel 130zł
pierwszy wolny termin: 12.08.2022 o godz. 04:57 Umów wizytę u tego specjalisty
Jagoda Potoczek
Jagoda Potoczek Fizjoterapeutka
Ikona długość zabiegu 45 min / Ikona portfel 160zł
pierwszy wolny termin: 12.08.2022 o godz. 04:57 Umów wizytę u tego specjalisty

Patients about us

 • Karol wielokrotnie ratował mi plecy po kontuzjach jakie się nabawiłem. Gdy pracuje nad tobą od razu widać, co to znaczy specjalista przy pracy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonego fachowca z rozległa widzą to jest to bez wątpienia Karol.

  Paweł Janiga pacjent
 • Firma zdecydowanie godna polecenia. Fachowcy z doskonałym podejściem do pacjenta. "Okuci" wiedzą i doświadczeniem co doskonale widać w ich pracy. Korzystałem w związku z rwą kulszową i jestem bardzo zadowolony.

  Mirek Szmyla pacjent
 • Jestem pod Wielkim wrażeniem wiedzy i umiejętności Kasi Rymarz po masażu wychodzę bez bólu, zrelaksowana, rozluźniona. Pełen procesjonalizm, Miła atmosfera, Polecam na 100%

  Małgorzata Stanek pacjentka
 • Ogromne dzięki dla Filipa Skowrona za jakże potrzebnie bolesne, serwisowanie ;) świetna atmosfera I swietna robota! psycholog I fizjoterapeuta w jednym! Goraco polecam.

  Zuza Czopik pacjentka
 • Powiem tak, sprawa początkowo wydawała się beznadziejna, sama nie wiedziałam czego się spodziewać-ale Pan Karol to cudotwórca! Swoją wiedzą, umiejętnościami i fantastycznym podejściem do człowieka a przy okazji zawsze z serdecznym uśmiechem bardzo mocno do mnie przemówił. Niesamowite jest to, jak zaledwie kilka wizyt może odmienić stan psychiczny jak i fizyczny. Jeszcze raz bardzo dziękuje! Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Polecam każdemu!

  Dominika Ważna pacjentka