NOWOŚĆNowy zabieg Osteopatia dla zwierzątSprawdź

Fizjoterapeuta/Osteopata

Filip Skowron

Parę słów o mnie

Jestem absolwentem Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku fizjoterapia. Praca z pacjentami od zawsze skłaniała mnie do poszerzania zarówno swojej wiedzy, jak i kompetencji. Ciągła chęć osiągania lepszych efektów w pracy gabinetowej doprowadziła mnie do kształcenia się w kierunku osteopatycznym na Akademii Osteopatii. Każdą wizytę i każdego pacjenta traktuję indywidualnie, kładąc duży nacisk na diagnostykę i dobór odpowiednich technik. Specjalizuję się w technikach terapii manualnej, treningu medycznym oraz osteopatycznych technikach powięziowych. W moim gabinecie często pojawiają się pacjenci bólowi, oraz z problemami ortopedycznymi. Szczególnie upodobałem sobie pracę z pacjentami stomatologicznymi, cierpiącymi na bruksizm i inne problemy związane ze stawami skroniowo-żuchwowymi. Ludzkie ciało postrzegam jako skomplikowaną sieć połączeń i wierzę, że na nasze zdrowie ma wpływ wypadkowa wielu czynników, takich jak zdrowie psychiczne, dieta, a przede wszystkim styl życia. W codziennej pracy moim głównym celem jest znalezienie i zniwelowanie początkowego problemu, przy jednoczesnym wyciszeniu pozostałych objawów. Bez zlokalizowania i usunięcia początkowej przyczyny dyskomfortu, w większości przypadków nie jesteśmy w stanie rozwiązać tego problemu. W trosce o najlepsze efekty, często współpracuję z innymi specjalistami w tym; lekarzami, psychologami dietetykami, czy logopedami. Połączenie wiedzy medycznej, doświadczenia i technik może przynieść pożądane rezultaty i upragnioną ulgę naszym pacjentom. By móc opierać swoją pracę o najnowocześniejszą wiedzę EBM (Evidence-Based Medicine) stale podnoszę swoje kwalifikacje na licznych kursach i konferencjach. Śledzę najnowsze doniesienia naukowe i często wymieniam się poglądami z innymi specjalistami nie tylko z zakresu fizjoterapii. Prywatnie jestem fanem koszykówki, salsy kubańskiej i podróży. Mimo wielu obowiązków zawsze staram się znaleźć work-balance i pielęgnować swoje pasje. Jeśli czujesz, że twój organizm został wytrącony z równowagi, to zapraszam na konsultację. Pamiętajmy, ”Jest tysiąc chorób, ale tylko jedno zdrowie", warto o nie zadbać.

Patients about us

 • Karol wielokrotnie ratował mi plecy po kontuzjach jakie się nabawiłem. Gdy pracuje nad tobą od razu widać, co to znaczy specjalista przy pracy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonego fachowca z rozległa widzą to jest to bez wątpienia Karol.

  Paweł Janiga pacjent
 • Firma zdecydowanie godna polecenia. Fachowcy z doskonałym podejściem do pacjenta. "Okuci" wiedzą i doświadczeniem co doskonale widać w ich pracy. Korzystałem w związku z rwą kulszową i jestem bardzo zadowolony.

  Mirek Szmyla pacjent
 • Jestem pod Wielkim wrażeniem wiedzy i umiejętności Kasi Rymarz po masażu wychodzę bez bólu, zrelaksowana, rozluźniona. Pełen procesjonalizm, Miła atmosfera, Polecam na 100%

  Małgorzata Stanek pacjentka
 • Ogromne dzięki dla Filipa Skowrona za jakże potrzebnie bolesne, serwisowanie ;) świetna atmosfera I swietna robota! psycholog I fizjoterapeuta w jednym! Goraco polecam.

  Zuza Czopik pacjentka
 • Powiem tak, sprawa początkowo wydawała się beznadziejna, sama nie wiedziałam czego się spodziewać-ale Pan Karol to cudotwórca! Swoją wiedzą, umiejętnościami i fantastycznym podejściem do człowieka a przy okazji zawsze z serdecznym uśmiechem bardzo mocno do mnie przemówił. Niesamowite jest to, jak zaledwie kilka wizyt może odmienić stan psychiczny jak i fizyczny. Jeszcze raz bardzo dziękuje! Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Polecam każdemu!

  Dominika Ważna pacjentka
Filip po godzinach...