NOWOŚĆNowy zabieg Osteopatia dla zwierzątSprawdź

Osteopatia dla dorosłych w Krakowie

Nasze zabiegi

Osteopatia to najkrócej mówiąc, metoda diagnozowania i leczenia rękami (metody manualne). Nie jest to jednak żadna magia, ale jedna z metod fizjoterapii. Co więcej, osteopatia to nie tylko praktyka, ale filozofia. Wywodzi się z przekonania, że soma i psyche (ciało i dusza) stanowią całość, że organizm posiada naturalne zdolności do samoregeneracji.

Definicję osteopatii opisała w 1992 roku Generalna Rada i Rejestr Osteopatów. Zgodnie z ich wytycznymi, osteopatia jest charakterystycznym zawodem opieki zdrowotnej, która ułatwia realizację zintegrowanego zdrowotnie funkcjonowania jednostki, ponieważ przywraca, utrzymuje i poprawia homeostazę układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego. Wykorzystuje również ocenę i leczenie za pomocą badania palpacyjnego i interwencji manualnej, uzupełnionych o edukację w koncepcji zdrowego trybu życia. Uznaje ona prymat zależności terapeutycznej.

Jak działa technika osteopatii dla dorosłych?

Zdrowe tkanki charakteryzuje pewna fizjologiczna ruchomość. Jeśli organizm utraci zdolność samoregulacji, ruchomość ta zostaje zaburzona i pojawiają się dolegliwości bólowe. Zdolności te mogą być zaburzone już na poziomie komórkowym lub blokować się na obszarze całej tkanki w organizmie. Zaburzenia w ruchu tkanki, brak jej prawidłowego napięcia czy ukrwienia jest dla osteopaty wskaźnikiem, że organizm wymaga pomocy.

Osteopata w Kraków używając technik manualnych ma za zadanie przywrócić naturalną ruchomość tkankom i wspomóc proces samoregeneracji organizmu. Ważną cechą osteopatii jest holistyczne podejście do organizmu człowieka, ponieważ ten rodzaj terapii nie skupia się na wybranych partiach. Traktuje ciało jako całość, której każdy element jest równie ważny w prawidłowym funkcjonowaniu.

Terapia w osteopatii polega na wykorzystywaniu wiedzy o anatomii i fizjologii człowieka. W osteopatii stosuje się odpowiednie techniki manualne, wpływające na biomechanikę ciała, na mięśnie, kości, stawy. W ten sposób organizm jest motywowany do samoleczenia.

Na początku, jak w każdym procesie leczenia, ustala się diagnozę. W tym celu niezbędny jest wywiad z pacjentem, oględziny i wstępne badanie manualne, rezonans, prześwietlenia. Następnie, podobnie jak w fizjoterapii, odpowiednie techniki manualne są wykorzystywane do poprawy funkcjonowania.

 • diagnoza – wykrywa zaburzenia ruchomości, napięcia i konsystencji tkanek budujących układ kostno-mięśniowy oraz znajduje ich pierwotne przyczyny, badanie obejmuje szczegółowy wywiad, oględziny, palpację oraz testy ruchomości całego ciała (zakresy ruchów, napięcie, analiza postawy ciała), jeśli pacjent posiada dodatkowe badania w postaci zdjęcia RTG czy rezonansu magnetycznego to są one również analizowane, pacjent zakwalifikowany jest do terapii lub odesłany do innego specjalisty, w celu dodatkowej diagnostyki;
 • techniki terapeutycznej – po ustaleniu mechanizmów mogących uruchomić procesy samo leczenia, terapeuta stosuje odpowiednie, różnorodne i bezpieczne techniki manualne dostosowane indywidualnie do stanu zdrowia chorego.

Jakie techniki stosowane są w osteopatii dorosłych?

Techniki strukturalne polegają na bezpośredniej pracy na tkankach lub narządach wewnętrznych, w celu poprawy ruchomości, zmniejszenia napięcia lub uruchomienia drenażu żylnego i limfatycznego, zaliczamy do nich: mobilizacje i manipulacje.

Techniki funkcjonalne – obejmują bardzo delikatną pracę z tkankami pacjenta w celu usunięcia przykurczy, zaburzeń czynnościowych narządów trzewnych oraz zespołów uciskowych naczyń i nerwów, zaliczamy do nich techniki: energizacji mięśni, działające na powięzie, techniki kranio-sakralne oraz stanów ostrych.

Niezwykle ważna jest profilaktyka, aby nie dopuścić do utrwalania się zmian w tkankach, by były bardziej odporne na urazy, infekcje i zapewniły prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu.

Nasz osteopata dla dorosłych w Kraków zaleca stosowanie dodatkowych specjalistycznych ćwiczeń, przestrzeganie specjalnej diety bądź modyfikacji stylu życia.

Kiedy wybrać się do osteopaty?

Do osteopaty pacjenci zgłaszają się z różnymi przypadłościami, najczęściej dolegliwościami bólowymi, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Zadaniem osteopaty jest zdiagnozować przyczynę bólu, która nie zawsze zlokalizowana jest w miejscu występowania dolegliwości. Niejednokrotnie zdarza się, że np. ból kończyn nie jest wywołany urazem danego miejsca, a uciskiem w okolicy kręgosłupa, który promieniuje na kończynę. Właśnie dlatego osteopata powinien mieć szeroką wiedzę z zakresu ludzkiej anatomii i fizjologii oraz opanowane skuteczne techniki manualne.

Wskazania do wizyty u osteopata dorosłych w Kraków:

Osteopatia narządu ruchu:

 • wady postawy
 • ból kręgosłupa
 • zaburzenia ruchomości stawów,
 • napięcia mięśniowego i zmian degeneracyjnych stawów (łokieć tenisisty, golfisty, zespół cieśni nadgarstka, drętwienie rąk,
 • rwa kulszowa i udowa
 • dyskopatia, nerwoból
 • urazy sportowe, stany pourazowe i powypadkowe,
 • urazy mięśniowo-szkieletowych wieku młodzieńczego,
 • zaburzeń limfatyczne

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa:

 • migreny, zawroty głowy i wszelkiego rodzaju bóle głowy związane ze zmianami w odcinku szyjnym,
 • zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych,
 • nerwobóle np. neuralgia nerwu trójdzielnego,
 • przewlekłe zmęczenie, stres, wypalenie, zaburzenia koncentracji oraz snu
 • problemy psychologiczne: stany lękowe, nerwice, stany depresyjne po traumach fizycznych,
 • nawracające stany zapalne zatok, uszu,
 • problemów ze wzrokiem, słuchem, mową.

Prowadzący

Agnieszka Łoś
Agnieszka Łoś Osteopatka
Ikona długość zabiegu 30 min / Ikona portfel 250zł
pierwszy wolny termin: 18.07.2024 o godz. 15:50 Umów wizytę u tego specjalisty
Karol Piotrowski
Karol Piotrowski Osteopata
Ikona długość zabiegu 30 min / Ikona portfel 280zł
pierwszy wolny termin: 14.08.2024 o godz. 11:30 Umów wizytę u tego specjalisty
Karol Piotrowski
Karol Piotrowski Osteopata
Ikona długość zabiegu 30 min / Ikona portfel 250zł
pierwszy wolny termin: 14.08.2024 o godz. 11:30 Umów wizytę u tego specjalisty
Sylwia Kiper
Sylwia Kiper Osteopatka
Ikona długość zabiegu 40 min / Ikona portfel 250zł
pierwszy wolny termin: 17.07.2024 o godz. 14:47 Umów wizytę u tego specjalisty
Agnieszka Zaleska-Czapla
Agnieszka Zaleska-Czapla Fizjoterapeutka
Ikona długość zabiegu 45 min / Ikona portfel 200zł
pierwszy wolny termin: 18.07.2024 o godz. 09:15 Umów wizytę u tego specjalisty
Filip Skowron
Filip Skowron Fizjoterapeuta/Osteopata
Ikona długość zabiegu 45 min / Ikona portfel 200zł
pierwszy wolny termin: 19.07.2024 o godz. 10:30 Umów wizytę u tego specjalisty

Patients about us

 • Karol wielokrotnie ratował mi plecy po kontuzjach jakie się nabawiłem. Gdy pracuje nad tobą od razu widać, co to znaczy specjalista przy pracy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonego fachowca z rozległa widzą to jest to bez wątpienia Karol.

  Paweł Janiga pacjent
 • Firma zdecydowanie godna polecenia. Fachowcy z doskonałym podejściem do pacjenta. "Okuci" wiedzą i doświadczeniem co doskonale widać w ich pracy. Korzystałem w związku z rwą kulszową i jestem bardzo zadowolony.

  Mirek Szmyla pacjent
 • Jestem pod Wielkim wrażeniem wiedzy i umiejętności Kasi Rymarz po masażu wychodzę bez bólu, zrelaksowana, rozluźniona. Pełen procesjonalizm, Miła atmosfera, Polecam na 100%

  Małgorzata Stanek pacjentka
 • Ogromne dzięki dla Filipa Skowrona za jakże potrzebnie bolesne, serwisowanie ;) świetna atmosfera I swietna robota! psycholog I fizjoterapeuta w jednym! Goraco polecam.

  Zuza Czopik pacjentka
 • Powiem tak, sprawa początkowo wydawała się beznadziejna, sama nie wiedziałam czego się spodziewać-ale Pan Karol to cudotwórca! Swoją wiedzą, umiejętnościami i fantastycznym podejściem do człowieka a przy okazji zawsze z serdecznym uśmiechem bardzo mocno do mnie przemówił. Niesamowite jest to, jak zaledwie kilka wizyt może odmienić stan psychiczny jak i fizyczny. Jeszcze raz bardzo dziękuje! Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Polecam każdemu!

  Dominika Ważna pacjentka