NOWOŚĆNowy zabieg Osteopatia dla zwierzątSprawdź

Osteopatia w Krakowie

Nasze zabiegi

Kim jest osteopata?



Terapeuci specjalizujący się w osteopatii muszą posiadać szeroką wiedzę z zakresu ludzkiej anatomii, fizjologii oraz biomechaniki układu mięśniowo-szkieletowego. Wszystko to potwierdzają w 5-letnim szkoleniu, kończącym się obroną pracy dyplomowej.

Wtedy jako specjalista może przy użyciu swoich dłoni zajmować się manualnym leczeniem różnych schorzeń, nie tylko dysfunkcji narządów ruchu. Najważniejsze zadanie to postawienie właściwej diagnozy, którą cechuje spojrzenie na osobę jako cały organizmu, ponieważ ten rodzaj terapii nie skupia się na wybranych partiach.

Traktuje ciało jako całość, której każdy element jest równie ważny w prawidłowym funkcjonowaniu. Akceptuje zależność pomiędzy ciałem a umysłem, traktując organizm w aspekcie strukturalnym i funkcjonalnym posiadającym zdolności do samoregeneracji i utrzymania homeostazy, czyli równowagi we ścisłej współpracy z wiarą we własne siły wewnętrzne.

Dzięki zdobytej wiedzy nie zamyka się na objawy, starając się je tylko wyciszyć lub załagodzić. Nasi najlepszy osteopata w Kraków przeprowadzi dogłębną analizę funkcjonowania organizmu i dobierze terapię która będzie miała za zadanie pozbycie się problemu przez przywrócenie naturalnej ruchomości tkankom i wspomóc proces samo regeneracji organizmu.

Wśród gałęzi technik stosowanych przez Naszego osteopata w Nowa Huta możemy wymienić:

  • osteopatia czaszkowo-krzyżowa - czyli praca nad harmonijnym przepływem płynu rdzeniowo-mózgowego, rytmem czaszkowo-krzyżowym i mechanizmem oddychania;
  • osteopatia strukturalna - praca na sprawnością pracy układu kostno-mięśniowego;
  • osteopatia wisceralnej - przywracająca prawidłową funkcjonalność narządów wewnętrznych.


Jak wygląda terapia osteopatyczna?



Cały proces wizyt u osteopaty możemy podzielić na dwie składowe. Pierwszą z nich jest diagnozowanie pacjenta, drugą natomiast stosowanie technik terapeutycznych mających na celu pozbycie się przyczyn dolegliwości.

Diagnoza rozpoczyna się już w momencie wejścia pacjenta do gabinetu. Nasz dobry osteopata w Kraków obserwuje pacjenta, jego sposób poruszania się, a nawet mimikę twarzy. Ważne jest, aby przed wizytą przygotować również wszystkie aktualne wyniki badań, które mogą okazać się pomocne w procesie diagnostycznym. Szczegółowy wywiad jaki zostanie przeprowadzony, będzie dotyczył charakteru i nasilenia występujących dolegliwości, przebytych urazów i operacji, aktualnie stosowanych leków, a także historii chorób w rodzinie pacjenta.

Kolejną częścią przeprowadzanej diagnozy jest badanie manualne. Osteopata przystąpi do sprawdzenia ruchomości kręgosłupa i stawów, oceni symetrię ciała, sposób poruszania się i wykonywania poszczególnych ruchów. Ocenie podlegać będą również mięśnie i ich siła, ścięgna, wiązadła i powięzia, a także czucie głębokie i powierzchniowe.

Po diagnozie następuje proces stosowania terapii leczniczej. Filozofia osteopatii zakłada, że organizm ludzki posiada naturalne zdolności do samoregeneracji. W związku z tym stymuluje się procesy naprawcze organizmu. Terapia ma charakter serii zabiegów, w trakcie których osteopata uciska na ciele pacjenta różne miejsca na ciele bądź wykonuje specjalne zestawy ćwiczeń. Zabiegi te są dla pacjenta bezbolesne, a wykonane prawidłowo zwiększają ruchomość ciała, niwelują bolesne przykurcze oraz zmniejszają napięcie mięśniowe, poprawiają krążenie krwi i limfy oraz redukują dolegliwości bólowe.

Wśród technik osteopatii znajdują się:

  • techniki bezpośrednie, czyli strukturalne mobilizacje tkankowe, intensywne pchnięcia i chwyty o małej amplitudzie
  • techniki pośrednie, czyli funkcjonalna praca wpływająca na stan napięcia mięśni, ścięgien i więzadeł
  • techniki odruchowe uwalniające punkty spustowe od skumulowanych napięć i deformacji tkanek głębokich;

Same zabiegi nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, jeśli pacjent nie zmodyfikuje swojego stylu życia. Odpowiednia dieta, dopasowana do stanu zdrowia aktywność fizyczna i działania profilaktyczne pozwolą utrzymać korzystny efekt.

Zdarza się, że po prawidłowo wykonanym zabiegu osteopatycznym pacjent może czuć się osłabiony i rozbity, wystąpić mogą nudności i wymioty, nasilenie pewnych dolegliwości, a nawet pogorszenie stanu zdrowia. Są to zazwyczaj krótkotrwałe reakcje organizmu spowodowane zmęczeniem określonych partii ciała, które zostały poddane zabiegowi.

Kiedy udać się do osteopaty?

Do osteopaty pacjenci zgłaszają się z różnymi przypadłościami, najczęściej dolegliwościami bólowymi, które utrudniają codzienne funkcjonowanie. Zadaniem osteopaty jest zdiagnozować przyczynę bólu, która nie zawsze zlokalizowana jest w miejscu występowania dolegliwości. Niejednokrotnie zdarza się, że np. ból kończyn nie jest wywołany urazem danego miejsca, a uciskiem w okolicy kręgosłupa, który promieniuje na kończynę. Właśnie dlatego osteopata powinien mieć szeroką wiedzę z zakresu ludzkiej anatomii i fizjologii oraz opanowane skuteczne techniki manualne.

Osteopatia dla pacjentów bywa ostatnią deską ratunku przed długotrwałym leczeniem farmakologicznym lub zabiegiem chirurgicznym. Wskazana jest także u osób w trakcie rekonwalescencji po operacjach urazach i wypadkach. Nasi specjaliści przeprowadzą w gabinet masażu w Kraków terapie manualne przy wskazaniach dla:

Osteopatia narządu ruchu

:

  • wady postawy,
  • ból kręgosłupa,
  • zaburzenia ruchomości stawów,
  • napięcia mięśniowego i zmian degeneracyjnych stawów (łokieć tenisisty, golfisty, zespół cieśni nadgarstka, drętwienie rąk,
  • rwa kulszowa i udowa,
  • dyskopatia, nerwoból,
  • urazy sportowe, stany pourazowe i powypadkowe,
  • urazy mięśniowo-szkieletowych wieku młodzieńczego,
  • zaburzeń limfatyczne

Osteopatia czaszkowo-krzyżowa

:

  • migreny, zawroty głowy i wszelkiego rodzaju bóle głowy związane ze zmianami w odcinku szyjnym,
  • zaburzenia stawów skroniowo-żuchwowych,
  • nerwobóle np. neuralgia nerwu trójdzielnego,
  • przewlekłe zmęczenie, stres, wypalenie, zaburzenia koncentracji oraz snu,
  • problemy psychologiczne: stany lękowe, nerwice, stany depresyjne po traumach fizycznych,
  • nawracające stany zapalne zatok, uszu,
  • problemów ze wzrokiem, słuchem, mową.

Wizyta u osteopaty może przynieść wiele korzyści zdrowotnych, jednak nie każdy może skorzystać z jego pomocy. Osteopatia nie jest wskazana u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży, a także pacjentów z zaawansowanymi chorobami psychicznymi. Przeciwwskazaniem są także wszelkie stany chorobowe wymagające pilnej interwencji medycznej.

Największe zalety zabiegów osteopatycznych

Z zabiegu może skorzystać pacjent w każdym wieku, niezależnie od stanu zaawansowania dolegliwości, ponieważ dobry osteopata jest w stanie dobrać technikę i metodę do stanu chorego.

  • możliwość stosowania zarówno przy ostrych jak i przewlekłych dolegliwościach bólowych,
  • bezbolesne i nieinwazyjne zabiegi,
  • terapia odbywa się zupełnie bez leków i suplementów diety,
  • dolegliwości są eliminowane, a nie „wyciszane”,
  • terapia wpływa na naturalne procesy organizmu, nie są potrzebne dodatkowe bodźce
Osteopatia

Patients about us

  • Karol wielokrotnie ratował mi plecy po kontuzjach jakie się nabawiłem. Gdy pracuje nad tobą od razu widać, co to znaczy specjalista przy pracy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonego fachowca z rozległa widzą to jest to bez wątpienia Karol.

    Paweł Janiga pacjent
  • Firma zdecydowanie godna polecenia. Fachowcy z doskonałym podejściem do pacjenta. "Okuci" wiedzą i doświadczeniem co doskonale widać w ich pracy. Korzystałem w związku z rwą kulszową i jestem bardzo zadowolony.

    Mirek Szmyla pacjent
  • Jestem pod Wielkim wrażeniem wiedzy i umiejętności Kasi Rymarz po masażu wychodzę bez bólu, zrelaksowana, rozluźniona. Pełen procesjonalizm, Miła atmosfera, Polecam na 100%

    Małgorzata Stanek pacjentka
  • Ogromne dzięki dla Filipa Skowrona za jakże potrzebnie bolesne, serwisowanie ;) świetna atmosfera I swietna robota! psycholog I fizjoterapeuta w jednym! Goraco polecam.

    Zuza Czopik pacjentka
  • Powiem tak, sprawa początkowo wydawała się beznadziejna, sama nie wiedziałam czego się spodziewać-ale Pan Karol to cudotwórca! Swoją wiedzą, umiejętnościami i fantastycznym podejściem do człowieka a przy okazji zawsze z serdecznym uśmiechem bardzo mocno do mnie przemówił. Niesamowite jest to, jak zaledwie kilka wizyt może odmienić stan psychiczny jak i fizyczny. Jeszcze raz bardzo dziękuje! Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Polecam każdemu!

    Dominika Ważna pacjentka