NOWOŚĆNowy zabieg Osteopatia dla zwierzątSprawdź

Fizjoterapia w Krakowie

Nasze zabiegi

Większość z Nas słyszała o zabiegach fizjoterapii, ale ile osób będzie mogło w jasny sposób przekazać czym fizjoterapia właściwie jest? Jeśli nie jesteśmy specjalistą w tej dziedzinie lub wiedzy medycznej nie traktujemy jak swoistego hobby to zostanie Nam garstka ludzi. Dlatego zapraszam do zapoznania się z opisem fizjoterapii, po którym może stwierdzisz, że to właśnie tego poszukiwałeś/-aś.

Czym jest fizjoterapia?

To nauka o metodach pracy z pacjentem opartych głównie o ruch. Dzięki wykorzystaniu energii fizycznej znajdującej się w środowisku człowieka leczenie odbywa się w pełni naturalny sposób. Łączy ona dodatkowo tysiącletnie historie takich form terapii z nowoczesną nauką poznawania ciała człowieka, oddziaływań mięśni, szkieletu, ścięgien i niezliczonych zależności między sobą.

Jest częścią rehabilitacji, a składa się z działań mających na celu przyspieszenie rekonwalescencji oraz ułatwienie choremu powrotu do sprawności i możliwości spełniania codziennych czynności. Dlatego w Naszym gabinecie wykorzystujemy tylko i wyłącznie umiejętności naszych dłoni, które poprzez odpowiednio dobrane techniki manualne i ćwiczenia, wspomagają powrót organizmu do stanu równowagi i zdrowia. Dbamy o przywrócenie prawidłowych wzorców ruchowych, właściwą pracę powięzi, wzmocnienie tkanki mięśniowej i stawów, a także o poprawę stabilności układu mięśniowo-szkieletowego.

Jak przebiega fizjoterapia?

Praca w przypadku fizjoterapii rozpoczyna się od zdiagnozowania możliwości pacjenta. Oprócz informacji uzyskanych przy rozmowie z lekarzem i jego zaleceń kluczowe jest dla Nas samodzielne zdiagnozowanie stanu pacjenta. Sprawdzamy sprawność układu krążenia czy oddechowego, oraz zakres możliwości układu ruchu. Poprzez te badania i testy funkcjonalne możliwe jest dobranie najwłaściwszych środków i metod terapeutycznych.

Celem fizjoterapii i programu ćwiczeń jest maksymalne usprawnienie osoby poddawanej zabiegowi. Umożliwia szybszy powrót do sprawności w przypadku wielu kontuzji, urazów, a także dolegliwości bólowych. Jednak całość nie obędzie się bez odpowiedniego nastawienia psychicznego. Chętnie tłumaczymy Naszym pacjentom potrzeby i celowość wykonywanych ćwiczeń, tak aby zachęcić ich do współpracy i większego wysiłku. Niejednokrotnie zabiegi fizjoterapii to długotrwała i żmudna praca. Dlatego też stawiamy mocno na zaangażowanie Naszego pacjenta i jego pozytywne nastawienie do całego procesu. Może się to przyczynić do szybszego osiągnięcia wyników rehabilitacji.

Cały proces zabiegu fizjoterapii w Krakowie jest przez Nas śledzony i dokumentowany. Opisujemy w nim założenia indywidualne jakimi się kierujemy przy każdym z pacjentów oraz jego stawiane postępy. W trakcie serii zabiegów fizjoterapeutycznych, na przykład, gdy wyniki są coraz lepsze, może się okazać konieczne przekształcenie planu ćwiczeń lub włączanie w jego zakres nowych ćwiczeń. Dlatego warto wybrać najlepszy fizjoterapeuta w Kraków.

Kiedy wybrać się na fizjoterapię?

Fizjoterapia ma zastosowanie nie tylko w przypadku urazów narządów ruchu, jak powszechnie przyjęło się przyjmować. Zabiegi mogą przyczynić się do lepszego funkcjonowania w życiu codziennym, bądź całkowitej eliminacji problemu.
Głównie wskazania do umówienia się na wizytę do fizjoterapeuta w Nowa Huta to:

 • schorzenia neurologiczne (udar, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona),
 • schorzenia układu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego (ból pleców, zaburzenia związane z urazami kręgosłupa szyjnego, urazy sportowe, zapalenie stawów),
 • schorzenia układu sercowo-naczyniowego (przewlekłe choroby serca, rehabilitacja po zawale serca),
 • schorzenia układu oddechowego (astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, mukowiscydoza)

Jeśli natomiast nie cierpisz na żadne schorzenie, również możesz zasięgnąć porady odnośnie zabiegów fizjoterapia w Nowa Huta. Stanowią świetną formę profilaktyki przeciw urazowej w sporcie.

Fizjoterapia

Patients about us

 • Karol wielokrotnie ratował mi plecy po kontuzjach jakie się nabawiłem. Gdy pracuje nad tobą od razu widać, co to znaczy specjalista przy pracy. Jeśli ktoś szuka sprawdzonego fachowca z rozległa widzą to jest to bez wątpienia Karol.

  Paweł Janiga pacjent
 • Firma zdecydowanie godna polecenia. Fachowcy z doskonałym podejściem do pacjenta. "Okuci" wiedzą i doświadczeniem co doskonale widać w ich pracy. Korzystałem w związku z rwą kulszową i jestem bardzo zadowolony.

  Mirek Szmyla pacjent
 • Jestem pod Wielkim wrażeniem wiedzy i umiejętności Kasi Rymarz po masażu wychodzę bez bólu, zrelaksowana, rozluźniona. Pełen procesjonalizm, Miła atmosfera, Polecam na 100%

  Małgorzata Stanek pacjentka
 • Ogromne dzięki dla Filipa Skowrona za jakże potrzebnie bolesne, serwisowanie ;) świetna atmosfera I swietna robota! psycholog I fizjoterapeuta w jednym! Goraco polecam.

  Zuza Czopik pacjentka
 • Powiem tak, sprawa początkowo wydawała się beznadziejna, sama nie wiedziałam czego się spodziewać-ale Pan Karol to cudotwórca! Swoją wiedzą, umiejętnościami i fantastycznym podejściem do człowieka a przy okazji zawsze z serdecznym uśmiechem bardzo mocno do mnie przemówił. Niesamowite jest to, jak zaledwie kilka wizyt może odmienić stan psychiczny jak i fizyczny. Jeszcze raz bardzo dziękuje! Do zobaczenia na kolejnej wizycie. Polecam każdemu!

  Dominika Ważna pacjentka