NOWOŚĆNowy zabieg Osteopatia dla zwierzątSprawdź

Sport okiem fizjoterapii

Tag: Sport

Żylaki a sport. Jaki sport uprawiać przy żylakach?

Żylaki, czyli widoczne poszerzenia naczyń krwionośnych pod skórą, stanowią nie tylko problem estetyczny, lecz także kwestię zdrowotną. Choroba ta związana jest z układem krążenia i może prowadzić do różnych nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak dyskomfort, obrzęk czy uczucie ciężkości w nogach. Czy ćwiczenia fizyczne zabiegają chorobom nóg? Czy przy żylakach kończyn dolnych można ćwiczyć?

Zobacz więcej

Jakie badania krwi wykonywać raz w roku? Przegląd badań

Regularne badania morfologii krwi są ważnym elementem profilaktyki zdrowotnej, dzięki którym na wczesnym etapie można wykryć wiele chorób. Pozwalają też stwierdzić niedobory witamin i mikroelementów, a także sprawdzić, jak funkcjonują niektóre narządy.

Zobacz więcej

4 sposoby by mieć dużo energii

Nasze życie nabiera coraz szybszego tempa. Pracujemy przez wiele godzin, spędzamy czas z rodziną, przyjaciółmi, w internecie oraz na różnych innych czynnościach. Chcemy robić tak dużo każdego dnia, że zapominamy o odpoczynku. Kolejne zadania do planu dnia wpisujemy kosztem snu. To sprawia, że w dzień mamy o wiele mniej energii niż byśmy chcieli.

Zobacz więcej

Oddech pigułka wiedzy

Oddychanie jest niezbędne do życia. Każdy z nas oddycha. Ale nie każdy robi to poprawnie. Choć na co dzień oddychamy automatycznie i nie przykładamy do tego wagi, warto zastanowić się nad swoim oddechem. Pełni on ważną rolę nie tylko podczas treningu, ale także w codziennym życiu.

Zobacz więcej

Kontuzje na nartach - jak ich uniknąć?

Sezon narciarski oraz wszelkich sportów zimowych już w pełni! Dla miłośników białego szaleństwa to czas wzmożonej aktywności fizycznej i zabawy na łyżwach, nartach czy snowboardzie.

Zobacz więcej

🏊❄️Morsowanie - wskazówki, porady. Czy jest zdrowe?

Okres zimy nierozłącznie kojarzy się ze wzrostem zainteresowania aktywnością ludzkich morsów😜. W przekazach medialnych dostrzega się wówczas, że już pierwsze grupy osób zdecydowały się morsować wchodząc do lodowatych jezior. W czym tkwi fenomen tej nietypowej, sportowej aktywności, która co roku intryguje coraz to większą rzeszę zainteresowanych.

Zobacz więcej

Zapalenie ścięgna Achillesa - fizjoterapia na pomoc

W dzisiejszym poście poruszymy temat tendinopatii ścięgna Achillesa, potocznie nazywanej zapaleniem- kolejnej kontuzji, która dotyka najczęściej osoby uprawiające aktywność fizyczną opierającą się na bieganiu.

Zobacz więcej

Sport dla wszystkich urazy dla nielicznych

Każdy tydzień przynosi wiadomości z całego świata o chorobach czy doznanych urazach znanych sportowców. Lekarz specjalizujący się w medycynie sportowej nie tylko potrafi opracować indywidualny program treningów zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, przeprowadzić badania kontrolne, a w razie stwierdzenia choroby podjąć odpowiednie leczenie.

Zobacz więcej