NOWOŚĆNowy zabieg Osteopatia dla zwierzątSprawdź

Fizjoterapia okiem fizjoterapii

Tag: Fizjoterapia

💥OsteoMedic świętuje 7 lat! 🎉

Kup 7 zabiegów fizjoterapeutycznych za jedyne 900zł – to tylko 128zł za zabieg! Dzięki temu zaoszczędzisz aż 360zł! 🤑

Zobacz więcej

Karta podarunkowa OsteoMedic na masaż KOBIDO na Dzień Mamy -20%

Chcesz sprawić swojej mamie wyjątkowy prezent🎁? Skorzystaj z naszej specjalnej promocji na masaż Kobido – japońską technikę liftingującą twarz, która przywróci jej młodzieńczy blask i relaks! ✨

Zobacz więcej

Bakteria Helicobacter pylori. Częsta przyczyna problemów z żołądkiem

Bakteria helicobacter pylori to dość powszechnie występująca bakteria, która znana jest już od stuleci. Jej charakterystyczny, spiralny kształt oraz potencjalny wpływ na rozwój wybranych chorób układu pokarmowego opisany został już u schyłku XIX w

Zobacz więcej

Dlaczego brzuch po ciąży nie chce zmaleć?

Wiele kobiet po porodzie chce szybko odzyskać swoją figurę. Jednak często pojawia się problem wystającego brzucha po ciąży, który nie chce zmaleć. Jak skutecznie się pozbyć brzucha po porodzie? Zebraliśmy wskazówki w naszym artykule - zachęcamy do lektury!

Zobacz więcej

Narty - jak uniknąć kontuzji - co daje jazda na nartach?

Jazda na nartach kontuzje to temat, który powinien zainteresować każdego miłośnika sportów zimowych. Wypadki na stoku mogą prowadzić do poważnych urazów, dlatego warto znać najczęstsze kontuzje oraz sposoby ich unikania. W tym przewodniku omówimy najważniejsze aspekty związane z bezpieczeństwem na stoku, takie jak rodzaje kontuzji, metody zapobiegania oraz leczenie i rehabilitacja po urazach.

Zobacz więcej

Najczęstsze zimowe urazy - jak je leczyć?

W tym artykule omówimy najważniejsze aspekty związane z zimowymi urazami, ich zapobieganiem oraz leczeniem. Zapoznaj się z poniższymi sekcjami, aby dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zwiększyć swoje bezpieczeństwo podczas zimowych aktywności oraz jak prawidłowo postępować w przypadku urazu.

Zobacz więcej

Trening przed nartami: 7 ćwiczeń, które pomogą przygotować się do sezonu narciarskiego

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami, a odpowiednie przygotowanie fizyczne jest kluczowe dla zapewnienia bezpieczeństwa, wydajności i przyjemności z jazdy na nartach.

Zobacz więcej

Jak jazda na łyżwach wpływa na nasze ciało?

Jazda na łyżwach to nie tylko świetna zabawa, ale również doskonała forma aktywności fizycznej. Oprócz znaczących korzyści dla kondycji i zdrowia, te sporty wymagają umiejętności technicznych i koordynacji.

Zobacz więcej

Fizjoterapia w ortodoncji - przygotowanie do ortodoncji

Ortodoncja, jako specjalność zajmująca się korygowaniem wad zgryzu i ustawienia zębów, często kojarzy się wyłącznie z leczeniem stomatologicznym. Jednakże, jak wykazują badania i praktyka kliniczna, fizjoterapia może odegrać istotną rolę w przygotowaniu do leczenia ortodontycznego.

Zobacz więcej

Okresy regeneracji tkanek - dlaczego nieraz ból utrzymuje się dłużej, a rehabilitacja wymaga czasu?

W pracy fizjoterapeuty często spotykamy się z pytaniem pacjentów: "Dlaczego ból utrzymuje się tak długo, a proces rehabilitacji wymaga tyle czasu?". Zrozumienie mechanizmów regeneracji tkanek jest kluczowe w odpowiedzi na to pytanie. W tym artykule przyjrzymy się procesom gojenia się tkanek i wyjaśnimy, dlaczego cierpliwość i czas są niezbędne w procesie leczenia.

Zobacz więcej

Grypa - Co warto wiedzieć o chorobie?

Grypa, znana również jako influenza, to powszechna, ale często niedoceniana choroba wirusowa, która może mieć poważne konsekwencje dla zdrowia, szczególnie u osób w grupach ryzyka. Jako fizjoterapeutka, chcę podzielić się z Wami ważnymi informacjami o grypie, jej objawach, profilaktyce oraz znaczeniu rehabilitacji w okresie rekonwalescencji.

Zobacz więcej

Prostata - czym jest, objawy chorobowe, badanie, leczenie

Prostata, inaczej gruczoł krokowy, to ważny element męskiego układu rozrodczego, który wraz z wiekiem może stać się źródłem różnych dolegliwości. Dlatego ważne jest, by mężczyźni zdawali sobie sprawę z tego, czym jest prostata, jakie są typowe objawy chorobowe oraz jak można ją zbadać i leczyć.

Zobacz więcej

Czym jest powięź i dlaczego powinniśmy o nią dbać?

Powięź to nasza wewnętrzna siatka łącznotkankowa. Wyobraź sobie materiał przypominający elastyczną, ale wytrzymałą błonę, która owija mięśnie, kości, narządy, nerwy i naczynia krwionośne, przenikając przez całe nasze ciało od głowy aż do stóp.

Zobacz więcej

Zwyrodnienia stawów - dlaczego powstają i czy można im zapobiegać?

Zwyrodnienia stawów, znane również jako choroba zwyrodnieniowa stawów, to powszechny problem zdrowotny, który dotyka wiele osób na całym świecie. W niniejszym artykule omówimy przyczyny, objawy oraz skuteczne metody leczenia tego schorzenia.

Zobacz więcej

Dyskopatia odcinka szyjnego kręgosłupa i objawy towarzyszące

Dyskopatia szyjna to schorzenie kręgosłupa, które dotyczy odcinka szyjnego. Występuje, gdy krążki międzykręgowe ulegają degeneracji, co prowadzi do ucisku na korzenie nerwowe lub rdzeń kręgowy. W dalszej części artykułu omówimy przyczyny, objawy, leczenie oraz profilaktykę tego schorzenia.

Zobacz więcej

Ból podczas stosunku – dlaczego odczuwasz dyskomfort i jak sobie z nim radzić?

Ból podczas stosunku, medycznie określany jako dyspareunia, to problem, z którym boryka się wiele kobiet w różnym wieku. Chociaż przyczyny mogą być różnorodne, istnieje wiele skutecznych metod leczenia tego schorzenia.

Zobacz więcej

Przyczyny, objawy i leczenie suchości pochwy

Jako fizjoterapeuta, często spotykam się z problemami zdrowotnymi, które mogą wydawać się niezwiązane z moim zawodem, ale mają ogromny wpływ na jakość życia wielu kobiet. Suchość pochwy to jedno z takich schorzeń. To problem, który dotyka wielu kobiet, ale często jest ignorowany lub bagatelizowany.

Zobacz więcej

Rak prostaty - objawy, leczenie, rokowania

Rak prostaty to nowotwór złośliwy, który rozwija się w prostacie – małej gruczole znajdującej się w dolnej części męskiego układu moczowo-płciowego. Jest to jeden z najczęstszych nowotworów u mężczyzn. Wczesne wykrycie i leczenie jest kluczem do skutecznego zwalczania tej choroby.

Zobacz więcej

Prawidłowy poziom cukru we krwi – badanie, normy

W dzisiejszych czasach, gdy stres i niewłaściwa dieta są na porządku dziennym, coraz więcej osób cierpi na różnego rodzaju dolegliwości związane z niewłaściwym poziomem cukru we krwi. Zrozumienie, jakie jest prawidłowe stężenie glukozy we krwi oraz jakie czynniki wpływają na ten poziom, jest kluczowe dla utrzymania zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zobacz więcej

Impotencja – przyczyny, objawy, leczenie

Impotencja, medycznie określana jako dysfunkcja erekcji, jest problemem, który dotyka wielu mężczyzn na świecie. Zrozumienie przyczyn, objawów i opcji leczenia tej dolegliwości może być kluczowe dla poprawy jakości życia tych, którzy z nią walczą.

Zobacz więcej

Problemy z prostatą - jak wyglądają pierwsze objawy?

Z pewnością słyszeliście o prostatie - małym gruczole wielkości orzecha, który pełni kluczowe role w męskim układzie moczowo-płciowym. Ale czy wiecie, jakie są objawy problemów z prostatą? W tym artykule omówimy różne problemy zdrowotne, które mogą dotyczyć prostaty, wraz z ich pierwszymi objawami.

Zobacz więcej

CUKRZYCA-objawy, przyczyny, dieta, badania. Jak rozpoznać i leczyć cukrzycę?

Cukrzyca to poważna przewlekła choroba metaboliczna, która dotyka miliony osób na całym świecie. Jest to stan, w którym poziom cukru (glukozy) we krwi jest nieprawidłowo wysoki. Cukrzyca to choroba złożona i skomplikowana, ale odpowiednia wiedza i świadomość mogą pomóc w jej rozpoznaniu i zarządzaniu.

Zobacz więcej

Aktywność fizyczna: Istotne korzyści dla zdrowia

Aktywność fizyczna jest fundamentalnym elementem zdrowego stylu życia. Badania naukowe nieustannie dowodzą, że regularne ćwiczenia fizyczne przynoszą wielorakie korzyści dla zdrowia, wpływając na poprawę jakości życia i zwiększając długowieczność. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie najważniejszych korzyści związanych z aktywnością fizyczną, które zostały potwierdzone przez badania naukowe

Zobacz więcej

Jakie badania warto zrobić podczas ciąży?

Opieka nad zdrowiem matki i rozwijającego się dziecka podczas ciąży jest niezwykle ważna. Właściwa opieka przedporodowa obejmuje regularne badania medyczne, które pomagają monitorować rozwój dziecka, a także zdrowie matki.

Zobacz więcej

Bruksizm - Niewidzialny Wróg Twojego Uśmiechu | fizjoterapia stomatologiczna

W ostatnich latach zauważyłem rosnącą liczbę pacjentów zgłaszających się do mojego gabinetu z problemami stomatologicznymi, które często wiążą się z bruksizmem. Ale czy na pewno wszyscy wiemy, czym jest bruksizm? Czy jesteśmy świadomi, jakie może mieć konsekwencje dla naszego zdrowia i samopoczucia? 🤔

Zobacz więcej

Ból brzucha podczas okresu – jak sobie z nim radzić?

Ból brzucha związany z miesiączką, znany jako dysmenorrhea, to doświadczenie, które jest niestety zbyt dobrze znane wielu kobietom. Ale jak sobie z nim radzić? Poniższy artykuł przedstawia kilka naukowo popartych strategii zarządzania tym zjawiskiem.

Zobacz więcej

Fizjoterapia w leczeniu urazów sportowych – jak szybko wrócić do aktywności fizycznej 🏃‍♂️

Urazy sportowe są często spotykane zarówno wśród zawodowych, jak i amatorskich sportowców. Mają one różne przyczyny i skutki, ale jednym z kluczowych aspektów skutecznego leczenia jest odpowiednia fizjoterapia. W dzisiejszym artykule omówimy rolę fizjoterapii w leczeniu urazów sportowych oraz to, jak szybko wrócić do aktywności fizycznej.

Zobacz więcej

Wypadanie włosów w ciąży – co robić?

Problem wypadania włosów w ciąży jest bardzo frustrujący. Przyjrzyjmy się, jakie mogą być jego przyczyny oraz jak powstrzymać wypadanie włosów w ciąży. Bardzo często słyszy się o tym, że w okresie ciąży cykl życia włosa wydłuża się, włosy stają się mocniejsze, grubsze, ich standardowa utrata ze 100 dziennie znacząco spada, a nawet pojawiają się nowe włosy.

Zobacz więcej

Wulwodynia jako zespół bólowy spowodowany dysfunkcją mięśni dna miednicy

Mianem wulwodyni określa się dolegliwości bólowe, które występują w okolicach miejsc intymnych u kobiet. Jakie są objawy i w jaki sposób lekarz diagnozuje wulwodynię? I co najważniejsze - czy istnieją skuteczne metody leczenia?

Zobacz więcej

Diagnostyka i leczenie niepłodności

Starając się o dziecko wiele par po prostu przystępuje do działania. Ewentualne niepowodzenia początkowo nie wzbudzają niepokojów, jednak gdy z miesiąca na miesiąc nadal nie ma oczekiwanych efektów, niektóre pary decydują się na szukanie przyczyny. Jakie badania pomagają w ustaleniu przyczyny niepłodności kobiet i mężczyzn?

Zobacz więcej