NOWOŚĆNowy zabieg Fizjoterapia stomatologicznaSprawdź

Fizjoterapia okiem fizjoterapii

Tag: Fizjoterapia

Osteopatia trzewna, czym jest i jakie daje korzyści?

System trzewny organizmu tworzy układ wzajemnych powiązań pomiędzy sobą, a także strukturami całego ludzkiego ciała. Osteopatia trzewna ma na celu wprowadzenie harmonii między narządami wewnętrznymi, wprowadzonymi w ruch, a także innymi strukturami ciała człowieka, które funkcjonują zgodnie z zasadami anatomii, fizjologii i biomechaniki.

Zobacz więcej

Ćwiczenia antygrawitacyjne dla kobiet

80% populacji doświadczyło przynajmniej raz podczas swojego życia silnego uczucia bólu w dolnym odcinku kręgosłupa. Z kolei bóle kręgosłupa w okolicy szyjnej dotyczy każdego roku nawet 30% społeczeństwa. Dyskomfort związany z bólami kręgosłupa i kończyn to doświadczenie, z którym wiele osób się pogodziło, dochodząc do wniosku, że „jakoś trzeba z tym żyć”.

Zobacz więcej

Typowe wady postawy u dzieci, które warto skonsultować z fizjoterapeutą

Prawidłowa postawa ciała to jeden z gwarantów życia bez bólu. Jak rozpoznać cechy prawidłowej postawy i kiedy staje się ona nieprawidłowa, wymagająca leczenia? Czy gdy już do niej dochodzi, mamy jakiś wpływ na zmniejszenie skali zmian?

Zobacz więcej

Napięciowy ból głowy czym jest, jakie są skutki, co go powoduje?

Napięciowy ból głowy to nieprzyjemny stan przewlekłych dolegliwości bólowych, zaliczany do grupy pierwotnych bólów głowy. Potrafi on znacząco obniżyć komfort życia pacjenta i przyczynić się do osłabienia jego samopoczucia. W większości przypadków nie prowadzi do zagrożenia zdrowia lub życia, przybierając postać łagodną.

Zobacz więcej

Jak leczyć się z powikłań po COVID-19?

COVID-19, czyli koronawirus SARS-CoV-2 to choroba, która po raz pierwszy została rozpoznana, a także opisana w Chinach, w mieście Wuhan. Miało to miejsce w listopadzie 2019 roku.

Zobacz więcej

Czym zajmuje się fizjoterapeuta dziecięcy i kiedy należy się do niego udać z dzieckiem?

Rozwój dziecka to czas intensywnych przemian w organizmie malucha. Nie wszystkie procesy związane m.in. ze wzrostem motorycznym przebiegają zawsze w sposób prawidłowy. Gdyby tak było, nie słyszelibyśmy o wadach rozwojowych dzieci czy trudnościach w utrzymaniu prawidłowej postawy.

Zobacz więcej

Z bólem brzucha do fizjoterapeuty?

Towarzyszący na co dzień ból brzucha może być poważnym sygnałem ostrzegawczym, zmuszającym do podjęcia koniecznych działań. Nierzadko bowiem zdarza się, że symptomy są początkiem poważnych dolegliwości, dlatego nie można ich lekceważy.

Zobacz więcej

Bezpieczny trening w domu - fizjoterapia na pomoc

Bezpieczny trening w domu to taki, który nie skutkuje nagłą kontuzją, nieoczekiwanym bólem mięśni czy zakwasami pojawiającymi się na drugi dzień po wstaniu z łóżka. Na jakie aspekty aktywności fizycznej, podejmowanej w warunkach domowych, warto przede wszystkim zwrócić swoją uwagę? Dlaczego bezpieczeństwo treningu jest tak ważną kwestią, tym bardziej, jeśli zdecydowaliśmy się na ćwiczenia domowe?

Zobacz więcej

✂️-15% Przy zakupie bonu lub karty podarunkowej do końca roku! 🎁🎅🎅

⭐️NIESPODZIANKA⭐️🎁🎅🎅 Skorzystaj z promocji do konca roku i zamow bon lub karte podarunkowa 15% taniej.

Zobacz więcej

Splot Batsona - fizjoterapia na pomoc

Splot Batsona - zobacz historię tego pojęcia, dowiedz się czym jest splot Batsona, jakie pełni funkcje i jakie może powodować problemy.

Zobacz więcej

🎁 Bon i Karta podarunkowa w OsteoMedic

TO DOSKONAŁY POMYSŁ NA PREZENT DLA BLISKIEJ CI OSOBY. PODARUJ ZDROWIE, WYBIERZ ZABIEG LUB SERIĘ ZABIEGÓW.

Zobacz więcej

📣 Nowy zabieg 🦴 𝗳𝗶𝘇𝗷𝗼𝘁𝗲𝗿𝗮𝗽𝗶𝗮 𝘂𝗿𝗼𝗴𝗶𝗻𝗲𝗸𝗼𝗹𝗼𝗴𝗶𝗰𝘇𝗻𝗮 w OsteoMedic

Miło nam Was poinformować iż w OsteoMedic mamy nowy zabieg fizjoterapia uroginekologiczna. Zobacz czym jest ten rodzaj fizjoterapii i na co Ci pomoże.

Zobacz więcej

📣𝗣𝗥𝗢𝗠𝗢𝗖𝗝𝗔 Mikołajkowa 🎅 -20% na pakiet zabiegów

Przygotowaliśmy dla Was MEGA promocję z okazji zbliżających się Mikołajek 🎅 Przy zakupie pakietu na 5 zabiegów otrzymasz aż 20% zniżki. To lepsza promocja niż BlackFriday!!

Zobacz więcej

Pęcherzyk żółciowy - cichy pomocnik wątroby

Pęcherzyk żółciowy znajduje się pod wątrobą, w dole pęcherzyka żółciowego, a więc w okolicy prawego podżebrza. Pełni on bardzo ważną funkcję, choć nie jest niezbędny do życia

Zobacz więcej

RICE, PRICE, MEAT, POLICE- co robić kiedy zdarzy się uraz?

Obecnie opracowanych jest wiele protokołów postępowania po urazie mających na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych i jak najszybszy powrót do zdrowia.

Zobacz więcej

Wątroba - wielozadaniowy filtr organizmu - cz.2

Dzisiaj omówimy sobie na jakie inne struktury może wpływać wątroba poprzez swoje liczne połączenia topograficzne i neuroanatomiczne. Obciążona i obrzęknięta wątroba często prowadzi do bólu w odcinku lędźwiowym, który odczuwalny jest zwłaszcza rano, bezpośrednio po obudzeniu. Może towarzyszyć temu nawet promieniowanie do nogi. Objawy te znikają zazwyczaj do pół godziny po wstaniu z łóżka.

Zobacz więcej

Fizjoterapeuta uroginekologiczny - kto to taki i komu pomoże?

Z artykułu dowiesz się czym jest czym jest fizjoterapia uroginekologiczna? Kto powinien skorzystać z fizjoterapii uroginekologicznej? Kiedy warto zdecydować się na fizjoterapię uroginekologiczną?

Zobacz więcej

Fizjoterapia uroginekologiczna bez tajemnic

Fizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się przede wszystkim profilaktyką, diagnostyką oraz ewentualnym leczeniem schorzeń, które związane są z nieprawidłowościami występującymi w obrębie miednicy.

Zobacz więcej

Cel, czas trwania, efekty fizjoterapii uroginekologicznej

Fizjoterapia uroginekologiczna staje się coraz powszechniejsza. Jeszcze kilka lat temu termin ten był dosyć enigmatyczny, jednak współcześnie z usług fizjoterapeuty uroginekologicznargo korzysta coraz więcej kobiet i mężczyzn. Czy zajmuje się ta dziedzina? Jaki jest cele terapii uroginekologicznej? Ile trwa terapia i jakie mogą być przejściowe objawy? O tym w dalszej części artykułu.

Zobacz więcej

Motyl na krtani

Tarczyca to dwupłatowy gruczoł w kształcie motyla znajduje się na szyi, poniżej jabłka Adama, bardzo łatwo ją dostrzec, gdy jest powiększona, leży tuż pod skórą. Miąższ tarczycy składa się, z dwóch rodzajów komórek.

Zobacz więcej

Prawidłowa postawa - jak o nią zadbać?

Prawidłowa postawa to coś więcej niż stanie prosto, dzięki czemu wyglądasz lepiej. Ma ona na Ciebie wpływ długofalowy. Tak jak incydentalne garbienie nie zaburzy Twojej prawidłowej sylwetki, tak pojedyncze ćwiczenie jej nie naprawi. Zadbaj o nią już dziś, a unikniesz bólu pleców, kontuzji i innych problemów zdrowotnych.

Zobacz więcej

Zapalenie ścięgna Achillesa - fizjoterapia na pomoc

W dzisiejszym poście poruszymy temat tendinopatii ścięgna Achillesa, potocznie nazywanej zapaleniem- kolejnej kontuzji, która dotyka najczęściej osoby uprawiające aktywność fizyczną opierającą się na bieganiu.

Zobacz więcej

Kolano biegacza - czyli kiedy ruch powoduje ból, Fizjoterapeuta na pomoc

Kolano biegacza, zwane inaczej zespołem pasma biodrowo-piszczelowego jest jedną z najczęściej występujących form przeciążeń w stawie kolanowym.

Zobacz więcej

📣𝗣𝗥𝗢𝗠𝗢𝗖𝗝𝗔 -𝟱𝟬%🔥 na zabieg 𝗙𝗶𝘇𝗷𝗼𝘁𝗲𝗿𝗮𝗽𝗶𝗶 z okazji Dnia Ojca

Skorzystaj z oferty i kup kartę podarunkową na zabieg fizjoterapii 45min w cenie 1̶2̶0̶z̶ł̶ 𝟲𝟬𝘇ł certyfikowanych specjalistek: 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐢 𝐙𝐚𝐥𝐞𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣-𝐂𝐳𝐚𝐩𝐥𝐢 lub 𝐖𝐢𝐨𝐥𝐞𝐭𝐲 𝐑𝐲𝐬́

Zobacz więcej

Stres - rodzaje i źródła

Stres stanowi nieodłączny element egzystencji każdego z nas. Jest niczym innym jak relacją pomiędzy zaistniałą sytuacją, a naszymi możliwościami (zasobami) poradzenia sobie z nią.

Zobacz więcej

📣𝗣𝗥𝗢𝗠𝗢𝗖𝗝𝗔 -𝟱𝟬%🔥 na zabieg 𝗙𝗶𝘇𝗷𝗼𝘁𝗲𝗿𝗮𝗽𝗶𝗶 z okazji Dnia Matki

Skorzystaj z oferty i kup e-voucher na zabieg fizjoterapii 45min w cenie 1̶2̶0̶z̶ł̶ 𝟲𝟬𝘇ł certyfikowanych specjalistek: 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐢 𝐙𝐚𝐥𝐞𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣-𝐂𝐳𝐚𝐩𝐥𝐢 lub 𝐖𝐢𝐨𝐥𝐞𝐭𝐲 𝐑𝐲𝐬́

Zobacz więcej

Dyskoptia cz3

Kontynuując temat dyskopatii, zatrzymamy się teraz na chwilę w temacie bólu, który najczęściej skłania nas do wizyty u fizjoterapeuty.

Zobacz więcej

Leczenie ostrogi piętowej

Stopa to część ciała szczególnie podatna na urazy. W dużej mierze jest to wynik jej przeciążenia bądź doboru nieodpowiedniego obuwia. Najczęstszy objaw nieprawidłowości to dolegliwości bólowe. W przypadku ostrogi piętowej ból pojawia się w obrębie pięty i odczuwany jest jako ostry.

Zobacz więcej

🏃🏻 Aktywność fizyczna- dasz się przekonać?

Zapewne każdy z nas wielokrotnie słyszał hasło "sport to zdrowie", codziennie w mediach specjaliści apelują, że należy zadbać o aktywność 🚴🏻‍♀️ fizyczną 🤸🏻‍♀️, ale czy to rzeczywiście ma sens?

Zobacz więcej

Nocne zgrzytanie zębami - fizjoterapia

W tym tekście połączymy, na pierwszy rzut oka, całkowicie oddzielne 3 dziedziny jakimi są: stres, problemy natury stomatologicznej oraz pomoc fizjoterapeuty.

Zobacz więcej