NOWOŚĆNowy zabieg Fizjoterapia stomatologicznaSprawdź
System trzewny organizmu tworzy układ wzajemnych powiązań pomiędzy sobą, a także strukturami całego ludzkiego ciała. Osteopatia trzewna ma na celu wprowadzenie harmonii między narządami wewnętrznymi, wprowadzonymi w ruch, a także innymi strukturami ciała człowieka, które funkcjonują zgodnie z zasadami anatomii, fizjologii i biomechaniki.
Zobacz więcej80% populacji doświadczyło przynajmniej raz podczas swojego życia silnego uczucia bólu w dolnym odcinku kręgosłupa. Z kolei bóle kręgosłupa w okolicy szyjnej dotyczy każdego roku nawet 30% społeczeństwa. Dyskomfort związany z bólami kręgosłupa i kończyn to doświadczenie, z którym wiele osób się pogodziło, dochodząc do wniosku, że „jakoś trzeba z tym żyć”.
Zobacz więcejPrawidłowa postawa ciała to jeden z gwarantów życia bez bólu. Jak rozpoznać cechy prawidłowej postawy i kiedy staje się ona nieprawidłowa, wymagająca leczenia? Czy gdy już do niej dochodzi, mamy jakiś wpływ na zmniejszenie skali zmian?
Zobacz więcejNapięciowy ból głowy to nieprzyjemny stan przewlekłych dolegliwości bólowych, zaliczany do grupy pierwotnych bólów głowy. Potrafi on znacząco obniżyć komfort życia pacjenta i przyczynić się do osłabienia jego samopoczucia. W większości przypadków nie prowadzi do zagrożenia zdrowia lub życia, przybierając postać łagodną.
Zobacz więcejCOVID-19, czyli koronawirus SARS-CoV-2 to choroba, która po raz pierwszy została rozpoznana, a także opisana w Chinach, w mieście Wuhan. Miało to miejsce w listopadzie 2019 roku.
Zobacz więcejRozwój dziecka to czas intensywnych przemian w organizmie malucha. Nie wszystkie procesy związane m.in. ze wzrostem motorycznym przebiegają zawsze w sposób prawidłowy. Gdyby tak było, nie słyszelibyśmy o wadach rozwojowych dzieci czy trudnościach w utrzymaniu prawidłowej postawy.
Zobacz więcejTowarzyszący na co dzień ból brzucha może być poważnym sygnałem ostrzegawczym, zmuszającym do podjęcia koniecznych działań. Nierzadko bowiem zdarza się, że symptomy są początkiem poważnych dolegliwości, dlatego nie można ich lekceważy.
Zobacz więcejBezpieczny trening w domu to taki, który nie skutkuje nagłą kontuzją, nieoczekiwanym bólem mięśni czy zakwasami pojawiającymi się na drugi dzień po wstaniu z łóżka. Na jakie aspekty aktywności fizycznej, podejmowanej w warunkach domowych, warto przede wszystkim zwrócić swoją uwagę? Dlaczego bezpieczeństwo treningu jest tak ważną kwestią, tym bardziej, jeśli zdecydowaliśmy się na ćwiczenia domowe?
Zobacz więcej⭐️NIESPODZIANKA⭐️🎁🎅🎅 Skorzystaj z promocji do konca roku i zamow bon lub karte podarunkowa 15% taniej.
Zobacz więcejSplot Batsona - zobacz historię tego pojęcia, dowiedz się czym jest splot Batsona, jakie pełni funkcje i jakie może powodować problemy.
Zobacz więcejTO DOSKONAŁY POMYSŁ NA PREZENT DLA BLISKIEJ CI OSOBY. PODARUJ ZDROWIE, WYBIERZ ZABIEG LUB SERIĘ ZABIEGÓW.
Zobacz więcejMiło nam Was poinformować iż w OsteoMedic mamy nowy zabieg fizjoterapia uroginekologiczna. Zobacz czym jest ten rodzaj fizjoterapii i na co Ci pomoże.
Zobacz więcejPrzygotowaliśmy dla Was MEGA promocję z okazji zbliżających się Mikołajek 🎅 Przy zakupie pakietu na 5 zabiegów otrzymasz aż 20% zniżki. To lepsza promocja niż BlackFriday!!
Zobacz więcejPęcherzyk żółciowy znajduje się pod wątrobą, w dole pęcherzyka żółciowego, a więc w okolicy prawego podżebrza. Pełni on bardzo ważną funkcję, choć nie jest niezbędny do życia
Zobacz więcejObecnie opracowanych jest wiele protokołów postępowania po urazie mających na celu zmniejszenie dolegliwości bólowych i jak najszybszy powrót do zdrowia.
Zobacz więcejDzisiaj omówimy sobie na jakie inne struktury może wpływać wątroba poprzez swoje liczne połączenia topograficzne i neuroanatomiczne. Obciążona i obrzęknięta wątroba często prowadzi do bólu w odcinku lędźwiowym, który odczuwalny jest zwłaszcza rano, bezpośrednio po obudzeniu. Może towarzyszyć temu nawet promieniowanie do nogi. Objawy te znikają zazwyczaj do pół godziny po wstaniu z łóżka.
Zobacz więcejZ artykułu dowiesz się czym jest czym jest fizjoterapia uroginekologiczna? Kto powinien skorzystać z fizjoterapii uroginekologicznej? Kiedy warto zdecydować się na fizjoterapię uroginekologiczną?
Zobacz więcejFizjoterapia uroginekologiczna zajmuje się przede wszystkim profilaktyką, diagnostyką oraz ewentualnym leczeniem schorzeń, które związane są z nieprawidłowościami występującymi w obrębie miednicy.
Zobacz więcejFizjoterapia uroginekologiczna staje się coraz powszechniejsza. Jeszcze kilka lat temu termin ten był dosyć enigmatyczny, jednak współcześnie z usług fizjoterapeuty uroginekologicznargo korzysta coraz więcej kobiet i mężczyzn. Czy zajmuje się ta dziedzina? Jaki jest cele terapii uroginekologicznej? Ile trwa terapia i jakie mogą być przejściowe objawy? O tym w dalszej części artykułu.
Zobacz więcejTarczyca to dwupłatowy gruczoł w kształcie motyla znajduje się na szyi, poniżej jabłka Adama, bardzo łatwo ją dostrzec, gdy jest powiększona, leży tuż pod skórą. Miąższ tarczycy składa się, z dwóch rodzajów komórek.
Zobacz więcejPrawidłowa postawa to coś więcej niż stanie prosto, dzięki czemu wyglądasz lepiej. Ma ona na Ciebie wpływ długofalowy. Tak jak incydentalne garbienie nie zaburzy Twojej prawidłowej sylwetki, tak pojedyncze ćwiczenie jej nie naprawi. Zadbaj o nią już dziś, a unikniesz bólu pleców, kontuzji i innych problemów zdrowotnych.
Zobacz więcejW dzisiejszym poście poruszymy temat tendinopatii ścięgna Achillesa, potocznie nazywanej zapaleniem- kolejnej kontuzji, która dotyka najczęściej osoby uprawiające aktywność fizyczną opierającą się na bieganiu.
Zobacz więcejKolano biegacza, zwane inaczej zespołem pasma biodrowo-piszczelowego jest jedną z najczęściej występujących form przeciążeń w stawie kolanowym.
Zobacz więcejSkorzystaj z oferty i kup kartę podarunkową na zabieg fizjoterapii 45min w cenie 1̶2̶0̶z̶ł̶ 𝟲𝟬𝘇ł certyfikowanych specjalistek: 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐢 𝐙𝐚𝐥𝐞𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣-𝐂𝐳𝐚𝐩𝐥𝐢 lub 𝐖𝐢𝐨𝐥𝐞𝐭𝐲 𝐑𝐲𝐬́
Zobacz więcejStres stanowi nieodłączny element egzystencji każdego z nas. Jest niczym innym jak relacją pomiędzy zaistniałą sytuacją, a naszymi możliwościami (zasobami) poradzenia sobie z nią.
Zobacz więcejSkorzystaj z oferty i kup e-voucher na zabieg fizjoterapii 45min w cenie 1̶2̶0̶z̶ł̶ 𝟲𝟬𝘇ł certyfikowanych specjalistek: 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐢 𝐙𝐚𝐥𝐞𝐬𝐤𝐢𝐞𝐣-𝐂𝐳𝐚𝐩𝐥𝐢 lub 𝐖𝐢𝐨𝐥𝐞𝐭𝐲 𝐑𝐲𝐬́
Zobacz więcejKontynuując temat dyskopatii, zatrzymamy się teraz na chwilę w temacie bólu, który najczęściej skłania nas do wizyty u fizjoterapeuty.
Zobacz więcejStopa to część ciała szczególnie podatna na urazy. W dużej mierze jest to wynik jej przeciążenia bądź doboru nieodpowiedniego obuwia. Najczęstszy objaw nieprawidłowości to dolegliwości bólowe. W przypadku ostrogi piętowej ból pojawia się w obrębie pięty i odczuwany jest jako ostry.
Zobacz więcejZapewne każdy z nas wielokrotnie słyszał hasło "sport to zdrowie", codziennie w mediach specjaliści apelują, że należy zadbać o aktywność 🚴🏻♀️ fizyczną 🤸🏻♀️, ale czy to rzeczywiście ma sens?
Zobacz więcejW tym tekście połączymy, na pierwszy rzut oka, całkowicie oddzielne 3 dziedziny jakimi są: stres, problemy natury stomatologicznej oraz pomoc fizjoterapeuty.
Zobacz więcej