Karta podarunkowa OsteoMedicZamów
Poród to ważne wydarzenie, a jednocześnie duże wyzwanie dla organizmu. Stąd tak duża jest rola prawidłowego przygotowania do porodu. Dotyczy to zarówno zajęć z zakresu szkoły rodzenia, jak i przygotowania tkanek i układów do sprawnego wydania dziecka na świat. Jak osteopata może wspierać kobietę w ciąży? I jaka jest jego rola w przygotowaniu do porodu? Opowiadamy o tym w dalszej części artykułu.
Zobacz więcejCiąża to okres wielu zmian w organizmie kobiety. Niektóre z nich pokazują, jak niezwykłe jest jego działanie. Potrafi on uruchomić wiele mechanizmów, aby pozwolić rozwijać się dziecku w łonie matki. Temat ten zawiera w sobie wiele ciekawostek związanych ze zmianami, jakie zachodzą m.in. w sercu, macicy czy układzie oddechowym kobiety ciężarnej. Chcesz wiedzieć, jak zmienia się ciało kobiety w czas
Zobacz więcejCzy można chodzić do osteopaty w ciąży? Tak! Osteopatia jest jednym z przydatnych elementów przygotowania do porodu. 🤱 Pozwala wyrównać napięcia tkankowe, zadbać o elastyczność tkanek i prawidłową ruchomość struktur anatomicznych, a także pracować z typowymi dolegliwościami ciążowymi. Bezpieczeństwo osteopatii w ciąży oparte jest o prawidłowy dobór technik i skrupulatnie przeprowadzone badanie.
Zobacz więcejCzy wiesz, że Twoje jelita wpływają na funkcjonowanie Twojego mózgu? W najnowszym artykule przedstawimy, jak mikrobiota jelitowa kształtuje Twoje samopoczucie, emocje oraz zdrowie psychiczne.
Zobacz więcejMikrobiota to zbiór mikroorganizmów zamieszkujących nasze ciało, a szczególnie jelita. W skład mikrobioty wchodzą nie tylko bakterie, ale także wirusy, grzyby i archeony. Każdy z tych drobnoustrojów pełni określoną rolę.
Zobacz więcejCzy zdarza Ci się mówić w przenośni, gdy masz jakiś problem, że dźwigasz coś na barkach, a potem zdajesz sobie sprawę, że naprawdę odczuwasz ból w barku? Podobnie może być, gdy "nie masz oparcia w problemach" i boli Cię kręgosłup (który to jest podporą naszej sylwetki).
Zobacz więcejRadiofrekwencja mikroigłowa (RF mikroigłowa) to jedna z najnowocześniejszych metod odmładzania skóry, która łączy w sobie mikronakłuwanie z działaniem fali radiowej. Zabieg ten zyskuje ogromną popularność w gabinetach medycyny estetycznej na całym świecie – i nie bez powodu!
Zobacz więcejWedług danych Instytutu Matki i Dziecka opublikowanych w 2023 roku aż 90% dzieci ma wady postawy ciała, w tym wady stóp i kolan. Dziecięce wady stóp to dobrze nam znane płaskostopie lub koślawość, które w pierwszych latach są normalnym zjawiskiem.
Zobacz więcejCzy wiesz, że gdy spoglądasz w ekran smartfona, na Twój kręgosłup może działać nacisk wartości nawet do 27 kg? Długotrwałe korzystanie z telefonu może wywołać zespół bólowy kręgosłupa szyjnego. Określany jest on mianem szyi smartfonowej.
Zobacz więcejTwoje dziecko otrzymało zalecenie rehabilitacji i zastanawiasz się czym jest terapia NDT Bobath? To z dużym prawdopodobieństwem tą metodą będzie pracował fizjoterapeuta z Twoim niemowlakiem lub przedszkolakiem.
Zobacz więcejWalentynki to idealna okazja, aby okazać troskę nie tylko bliskim, ale także... sobie! 🥰 Zamiast klasycznych prezentów, podaruj coś, co naprawdę się liczy – chwilę relaksu i regeneracji.
Zobacz więcejCzysta woda jako napój dla dzieci stanowi nieodzowny element, od którego zależy praca wielu układów organizmu. O odwodnienie jednak szczególnie łatwo właśnie u dzieci.
Zobacz więcejOddychanie to nie tylko podstawowa funkcja życiowa. To coś znacznie więcej – ma ogromny wpływ na nasz wygląd i zdrowie.
Zobacz więcejZdaniem WHO depresja to choroba, która do 2030 będzie najczęściej diagnozowaną chorobą na świecie. Jakie są objawy depresji? Jakie są behawioralne i biologiczne przyczyny depresji oraz w jaki sposób się ją leczy?
Zobacz więcejSkoliozy, plecy okrągłe, plecy wklęsłe, szpotawość lub koślawość kolan i stóp – wielu rodziców chciałoby zapobiec pojawieniu się tych wad postawy u swoich dzieci. Czy to możliwe? Co można zrobić, aby zmniejszyć ryzyko wady postawy?
Zobacz więcejAktualne podejście do pozycji w czasie porodu w wielu szpitalach jest znacznie bardziej elastyczne niż jeszcze kilkanaście lat temu. Sale porodowe są lepiej wyposażone, są w nich piłki rehabilitacyjne, drabinki, a czasem nawet wanna do porodu w wodzie. Z położną układa się plan porodu i omawia pozycję, w jakiej kobieta chciałaby rodzić.
Zobacz więcejBól kręgosłupa u młodych mam to częsta dolegliwość, która wielokrotnie utrudnia opiekę nad maluszkiem. Przyczyny bólu pleców po porodzie wiążą się zwykle z typowymi czynnościami pielęgnacji noworodka, a więc z karmieniem i noszeniem dziecka. Wiele zależy także od zmian, jakie zaszły w organizmie kobiety w czasie ciąży, a podczas połogu stopniowo się cofają. Dlatego warto zadbać o swój kręgosłup!
Zobacz więcejPoród to wydarzenie, na które każda kobieta czeka z niecierpliwością, a jednocześnie z obawą, czy wszystko pójdzie dobrze. Jedną z ważnych kwestii jest odpowiednie przygotowanie, ale czym jest aktywny poród i w jaki sposób najlepiej się do niego przygotować?
Zobacz więcejŻycie pary po narodzinach dziecka zmienia się na wiele sposobów. Intymność po narodzinach wygląda zupełnie inaczej niż wcześniej. Młodzi rodzice doświadczają wielu sprzecznych emocji, co może oznaczać trudny okres dla ich relacji partnerskiej. Jak dbać o więź seksualną, jakich znaków wypatrywać w zmianach relacyjnych i jak przejść kryzys w związku, jeśli ten wystąpi?
Zobacz więcejFruktoza to jeden z naturalnych cukrów prostych, występujących głównie w owocach i warzywach, a także miodach. Mimo że występuje naturalnie, nie każdy dobrze toleruje fruktozę. Na czym polega nietolerancja fruktozy, jakie są jej objawy i jak powinna wyglądać dieta u osób z nietolerancją fruktozy?
Zobacz więcejLaktoza to dwucukier, który występuje głównie w produktach mlecznych. W organizmie człowieka jest metabolizowana przez enzym zwany laktazą. Gdy jest go zbyt mało, laktoza nie może być właściwie rozkładana, w związku z czym dochodzi do rozwoju nietolerancji laktozy. Co to za problem i jakie są jego objawy? Czego nie mogą jeść osoby zmagające się z tą przypadłością? Jakie są przyczyny i objawy nieto
Zobacz więcejBezsenne noce w ciąży to częsty problem, który może pojawić się w każdym trymestrze oczekiwania na maluszka. Przyczyny bezsenności są związane ze zmianami, jakie zachodzą w organizmie kobiety ciężarnej. Skąd dokładnie biorą się zaburzenia snu u kobiet w ciąży i jakie są sprawdzone sposoby pomagające złagodzić bezsenność? Podpowiadamy w naszym artykule - zachęcamy do lektury!
Zobacz więcejPrawidłowe podnoszenie dziecka ma duże znaczenie dla jego rozwoju. To właśnie dzięki odpowiednim technikom podnoszenia niemowlęcia i właściwemu odkładaniu dziecka dostarcza mu pierwszych doświadczeń, które potem wykorzysta w swoich wzorcach ruchowych. Dowiedz się jak powinno wyglądać podnoszenie noworodka?
Zobacz więcejŻaden rodzic nie chce patrzeć, gdy jego niemowlę cierpi. Tymczasem kolka to dość powszechna dolegliwość niemowlęca, która zazwyczaj potrafi ustąpić samoistnie. Nie zmienia to jednak faktu, że czas płaczu dziecka jest trudny - zarówno dla malucha, jak i jego opiekunów. Poznaj sposoby na to, jak zapobiegać atakom kolki oraz przetrwać aż do ustąpienia jej objawów, jeśli wystąpi.
Zobacz więcejTradycja przegrzewania dzieci, chociaż znana od dawna, nie jest korzystna dla zdrowia. W naszym artykule piszemy o tym, jak uniknąć przegrzania dziecka oraz przybliżamy postępowanie po przegrzaniu. Zapoznaj się z się z informacjami dotyczącymi szkodliwości przegrzewania i chroń swoje dziecko przed hipertermią!
Zobacz więcej👶Jedno z najczęściej zadawanych pytań przez przyszłe mamy dotyczy momentu rozpoczęcia aktywności fizycznej w ciąży. Pomimo ogólnego przekonania o korzyściach płynących z ruchu, wiele kobiet, często z powodu niepewności lub braku informacji, waha się przed ćwiczeniami w tym wyjątkowym czasie.
Zobacz więcejZawroty głowy (vertigo) to uczucie, że otoczenie wokół Ciebie porusza się lub wiruje. Ataki zawrotów głowy mogą pojawić się nagle i trwać kilka sekund, lub mogą trwać znacznie dłużej.
Zobacz więcejŚwięta 2023 zbliżają się wielkimi krokami, a to idealny czas, by zastanowić się nad świątecznymi prezentami, które przyniosą zdrowie i radość bliskim. Wybierając prezenty świąteczne, coraz więcej osób decyduje się na prezenty zdrowe i naturalne, które będą nie tylko wyrazem miłości, ale także troski o dobrostan obdarowywanej osoby.
Zobacz więcejJako fizjoterapeuta spotykam się z wieloma schorzeniami układu ruchu, a dyskopatia lędźwiowa jest jednym z najczęściej diagnozowanych problemów wśród pacjentów. Choć wiele osób słyszało tę nazwę, nie wszyscy rozumieją, co ona oznacza i jakie są jej przyczyny.
Zobacz więcejWspółczesny styl życia często naraża nas na nadmiar stresu, który wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne. Stres przewlekły jest łączony z wieloma chorobami, w tym z chorobami sercowo-naczyniowymi, zaburzeniami układu pokarmowego i depresją.
Zobacz więcej